Belediye seralara el attı

Pendik Belediyesi ve Pendik Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliğiyle 15 sera modern tekniklerle iyileştirildi. Ürünlerin verimi ve kalitelerinde artışın gözlendiği yeni seralarda böceklenme ve hastalık yok denecek kadar az oluyor ve neredeyse hiç tarım ilacı kullanılmıyor...

 • Pazarlarda dönüşüm

  Zabıta Müdürlüğü, Pendik’te kurulan 19 semt pazarı ve 1.217 pazar esnafıyla ilgili evrak güncelleme çalışması yaptı. Çalışma sonucunda pazarcılık yapmayıp tezgahlarını kiralayan kişilerin tezgahları asıl işi pazarcılık olan kişilere devredildi.

 • 1000 üniversiteliye eğitim desteği

  Pendik Belediyesi tarafından ilk kez üniversiteyi kazanıp şehir dışında okuyacak olan öğrencilerin bütçesine destek olmak amacıyla verilen nakdi yardımı almaya hak kazananlar belli oldu. Bir defaya mahsus verilen nakdi yardımdan bu yıl 1000 öğrenci faydalandı.

 • Yavuz Sultan Selim'i anlatacaklar

  Ünlü Tarihçi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil ve Şair Serdar Tuncer, bu sezon Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi'nde Pendiklilerle birlikte olacak. İkili, “Osmanlı Deyince” adlı programlarının ilkinde Yavuz Sultan Selim’i konuşacak.

 • "Macar dostlarımız gerçek dostlar"

  Kispest Belediyesi, 15 Temmuz sürecinde Türk milletinin yanında olduğunu göstermek amacıyla Pendik Belediyesine destek ziyaretinde bulundu. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin: “Macar dostlarımız gerçek dostlar. Macar halkı en başında beri bizim yanımızda.” dedi.

 • Pendik Belediyesi teknolojisini tanıttı

  Marka Şehirler Zirvesi’ne katılan Pendik Belediyesi, teknolojik altyapısı ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Pendik Belediyesi adına sunum gerçekleştiren Başkan Yardımcısı Mehmet Sami Divleli, güvenilir ve sayısallaştırılmış verilere ulaşmak için teknolojik imkanların kullanılması gerektiğini belirtti.

 • İki mahalleye daha imar müjdesi

  Pendik Belediyesinin imar uygulama çalışmaları, iki mahallenin daha yüzünü güldürecek. Yayalar Mahallesi 5. Bölge ve Ahmet Yesevi Mahallesi İmar Uygulamaları çalışmaları tamamlanarak bir ay süreyle askıya çıkarıldı.

 • Öğretmenlere masa tenisi molası

  24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen Masa Tenisi Turnuvası, Pendik’teki öğretmenlere heyecan dolu iki gün yaşattı. Turnuvanın ilk gününde Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin de öğretmenlerin mücadelesine eşlik etti.

 • Sıfır maliyetle yüksek hizmetler

  Sosyal, kültürel, sağlık ve teknolojik alanda birçok projenin kaynağını Avrupa Birliği, Kalkınma Ajansları ve Bakanlıklar aracılığıyla finanse eden Pendik Belediyesi, 32 projeyi belediye kasasından hiç para harcamadan gerçekleştirdi.

 • Güllübağlar'da geri dönüşüm ziyareti

  Çamçeşme ve Orhangazi Mahallelerinin ardından geri dönüşüm konusunda bilinçlendirme ziyaretleri bu kez Güllübağlar Mahallesi’nde gerçekleşiyor. Hane hane dolaşarak esnaf ve mahalle sakinlerine yapılan ziyaretlerde broşür ve atıkların toplanacağı poşetler de dağıtılıyor.

 • Kardeş Novi Pazar’dan ziyaret

  Kardeş şehir belediyelerinden Novi Pazar’ın yeni Belediye Başkanı Nihat Bişevac ve beraberindeki heyet, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’e ziyarette bulundu.

 • İstanbul'u bir de böyle görün

  Fransız Ressam Melling’in 200 yıllık İstanbul Gravürleri, Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde sergilenmeye başlandı. 1838 ve 1860 yılına ait orijinal gravür kitaplarının da yer aldığı sergi, 1800’lerin sosyal yaşamı ve mimari yapılarına ışık tutuyor.

 • Pendik meyve ağaçlarıyla donatılıyor

  Pendik Belediyesi, şehri meyve ağaçlarıyla donatmak üzere çalışma başlattı. Geçen yıl Çamlık Mahallesi’nde Meyve Bahçesi Projesini hayata geçiren belediye, şimdi de ilçedeki parklara kısa süre içinde meyve verecek elma, erik, armut, kiraz ve çeviz ağaçları dikiyor.

 • İş’te Pendik’te 7. buluşma

  Pendik Belediyesinin sosyal belediyecilik anlayışıyla gerçekleştirdiği “İş’te Pendik Buluşmaları” iş arayan ve işverenleri bir araya getirmeye devam ediyor. 7. buluşmada 16 firma ve 850 kayıtlı katılımcı yer aldı.

 • Sitelerde kentsel dönüşüm

  Kentsel dönüşüm çerçevesinde Pendik’te yıkılıp yeniden yapılan bina sayısı hızla artıyor. Son olarak Velibaba Mahallesi Aydos Caddesi’nde bulunan 15 blokluk Gonca Sitesi, daha yeni ve sağlam konutlara dönüşmek üzere düğmeye bastı.

 • 15 Temmuz şehitleri için koştular

  Pendik Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi’nin organizasyonuyla 38. Vodafone İstanbul Maratonu’na katılan engelliler 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü baştan başa geçerek şehitleri andılar.

 • Diyabet Günü'nde sağlık taraması

  14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle Pendik Belediyesi ve Kartal Dr. Lütfü Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi işbirliğiyle Gazipaşa Meydanı’nda vatandaşlara yönelik “ücretsiz sağlık taraması” gerçekleştirildi.

 • Akdoğan yeni kitabını imzaladı

  Pendik Belediyesi tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantısına katılan Eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, katılımcılara yeni çıkardığı “Asker Sivil İlişkileri ve Kumpastan Darbeye FETÖ” adlı kitabını imzaladı.

 • Fırsat devam ediyor

  17 Kasım’da 7.si düzenlenecek olan “İş’te Pendik Buluşmaları”, iş arayanların olduğu kadar işverenlerin de başvuru kapısı oldu. Sağlıktan otomotive kadar farklı alanlarda faaliyet gösteren firmalar, aradıkları vasıflı ve vasıfsız elemana bu platformdan ulaşıyor.

 • Yeraltı Çöp Konteyneri 1.000’e ulaştı

  Pendik Belediyesi 4 yıl önce başlattığı Yeraltı Çöp Konteyneri Uygulamasını ilçe geneline yaygınlaştırıyor. Klasik metal çöp konteynerlerine göre daha fazla depolama hacmine sahip Yeraltı Çöp Konteynerlerinin sayısı 1.000’e ulaştı.

 • Binlerce "İlk Bahçe" mutluluğu

  Pendik Belediyesinin sosyal medyada düzenlediği “İlk Bahçem” Kampanyası büyük ilgi gördü. Özellikle çocuklara büyük mutluluk yaşatan bitki setlerinin armağan edildiği kampanyanın sosyal medyada erişim sayısı ilk dört günde 600 bine ulaştı.