Şehadete aşkla koşan bir millet var

Şehit aileleriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Çanakkale ruhunun arkasında şehadete aşkla koşan bir milletin var olduğunu, 7’den 70’e gencinden yaşlısına, kadınından çocuğuna bu ruh var oldukça bu coğrafya üzerinde hesap yapmak isteyenlere karşı dik durmaya devam edeceklerini söyledi...

 • Vefatının 44. yılında anıldı

  Pendik Belediyesi, Halk Ozanı Aşık Veysel’in Vefatının 44. Yılı için sergi ve konser düzenledi. Aşık Veysel’in torunu Yeliz Şatıroğlu’nun da katıldığı etkinliklerde merhum ozanın hayatı resim, minyatür, çizim ve şarkılarla bir kez daha hatırlanmış oldu.

 • Nevruz geleneği yaşatıldı

  Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası dolayısıyla düzenlenen programda Nevruz coşkusu yaşandı.

 • Spora yetenekli 400 çocuk aranıyor

  "Geleceğin Şampiyonları Sporcu Yetenek Tespit Projesi” kapsamında Pendik’te 43 bin 278 ilkokul öğrencisinin sportif becerileri tarandı. İlk aşamada uygulanan test ve ölçümler sonucunda 4 bin çocuk tespit edildi. Devam eden projenin ikinci taramasında bu sayı 400’e düşecek. Yetenekli çocuklar profesyonel kulüplere yönlendirilecek.

 • Kaynarca-Tuzla Metro ihalesi yapıldı

  Daha önce ertelenen Kaynarca-Tuzla Hattı ihalesi 3 Mart’ta gerçekleşti. Kaynarca-Tuzla ve Pendik Merkez-Kaynarca Hatları olmak üzere iki ayrı güzergâhtan oluşan hat, toplam 12 kilometre uzunluğunda olacak. İhale bitiş tarihi 34 ay olarak belirlendi.

 • "Geleceğe bir fidan da ben dikiyorum"

  Geçen yıl onbinlerce fidanı toprakla buluşturan Pendik Belediyesi bu kez “Geleceğe Bir Fidan da Ben Dikiyorum” Kampanyası başlattı. www.pendik.bel.tr adresinden katılımın sağlandığı kampanya kapsamında Kurna Mahallesi’ne binlerce çam dikilecek.

 • Anne babalara yeni fırsat!

  Çocuklarının dikkat ve zekâ becerilerini artırmak isteyen anne babalar için Pendik Belediyesi tarafından düzenlenen eğitim programı, yoğun talep üzerine 2. kez gerçekleştiriliyor.

 • Ölümünün 44. yılında anılıyor

  Büyük Halk Ozanı Aşık Veysel, ölümünün 44’üncü yıldönümünde “Aşık Veysel'e Selam” sergisi ve konseriyle anılıyor. Sergide 33 sanatçının büyük ozanı anlatan eserleri sergilenirken, konserde de Melihat Gülses Aşık Veysel’in eserlerini seslendirecek.

 • Pil konusunda en hassas belediye

  Okullarda görevli öğretmenlere yönelik “Atık Pillerin Toplanması ve Bertarafı” eğitimi veren TAP Proje Sorumlusu Rümeysa Ercan, ülke genelinde faaliyet gösterdiklerini, en fazla ilgiyi Pendik Belediyesinden gördüklerini söyledi.

 • El sanatına gönül vermenin yaşı yok

  Unutulmaya yüz tutan geleneksel el sanatlarını yaşatmak üzere Pendik Belediyesinin açtığı kurslar, değişik yaş gruplarından birçok kadını bir araya getiriyor. İpek halıcılık gibi zor ve sabır isteyen kursun 14 yaşında öğrencisi de var, çini gibi ince işçiliğin 80 yaşında kursiyeri de.

 • Atık ilaçlar bu kutuya

  Pendik Belediyesi, kentteki Sağlık Ocakları’nda “Atık İlaç Toplama Noktaları” oluşturuyor. Yeni başlayan uygulamayla gelişigüzel atıldığında çevre ve insan sağlığını tehdit eden atık ilaçların önüne geçilmesi hedefleniyor.

 • 15 Hazine parselinin devri tamam

  Vatandaşları tapu sahibi yapmaya devam eden Pendik Belediyesi, Yayalar 1 Nolu Parseli de Milli Emlak’tan devraldı. Böylece Ertuğrulgazi, Yayalar, Sülüntepe ve Velibaba Mahallelerini kapsayan toplam 15 Hazine parselinin tamamının devri gerçekleşerek tapu sorunu çözüldü.

 • Kadınlar Günü’ne özel sergi

  40 kadın sanatçının “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”ne özel hazırladığı “Nûr-u Nisa” Sergisi açıldı. Küratör Melis Sevilay Uludağ’la sergiyi gezen Başkan Dr. Kenan Şahin: “Bu sergide kadının zarafetini, emeğini ve güzelliğini bir kez daha görmüş olduk.” dedi.

 • Kadınlara sürpriz ikram

  Pendik Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla belediyenin sosyal tesislerine gelen kadınlara unutulmaz bir sürpriz yaptı. Kadın misafirler, hem kahve hem de gül ikramıyla karşılaşırken, bazı hanımlar güllerini Başkan Şahin'in elinden aldı.

 • Başkan Şahin'den önemli çağrı

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen programda hayatın eksiklikleri yerine güzelliklerini çoğaltmak için kadın ve erkeğin birlikte çalışması gerektiğini belirten Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, annelerin de erkek çocuklarını buna göre yetiştirmelerini istedi.

 • Sabah sporuna yoğun ilgi

  Pendik Belediyesinin kadınlara yönelik düzenlediği ücretsiz sabah sporu, Yenişehir Mahallesi Yahya Kemal Beyatlı Bilgi Evi ve Spor Merkezi’nde yoğun katılımla başladı. Her yaştan hanım, fitnnes eğitmeninin gösterdiği hareketlere büyük bir keyifle eşlik etti.

 • 16 yaşına kadar çocuk yarıştırılmamalı

  Pendik Belediyesi ve Pendik Spor Kulübü işbirliğiyle 6.sı düzenlenen “Pendik Spor Akademisi Eğitim Seminerleri”nde Prof. Dr. Turgay Biçer, “Spor Kulübü ve Sporcu Ailesi İlişkileri”ni değerlendirerek önemli uyarılarda bulundu.

 • Öğrencilerle okçuluk talimi

  Sezonun 12. “Pendik Okuyor" programında Kavakpınar İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle buluşan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, programın sonunda öğrencilerle okçuluk talimi yaptı.

 • Pendik'e Sağlık Teknokenti kurulacak

  İlaç üretimi, aşı çalışmaları, sağlık yazılımları, sağlık danışmanlık hizmetleri ve biyo-medikal mühendislik hizmetleri kapsamında ürün ve materyal geliştirmek üzere Pendik'e Sağlık Teknokent inşa edilecek.

 • Kadınlar için sabah sporu başlıyor

  Kadınlara yönelik ücretsiz sabah sporunu bu yıl da devam ettiren Pendik Belediyesi, programı 7 Mart’tan itibaren başlatıyor. İsteyen hanımlar, Yahya Kemal Beyatlı Bilgi Evi ve Spor Merkezi’nde haftada 2 gün sabah sporu yapabilecek.

 • Mutluluk getiren projeye devam

  “Aktifiz Toplumun İçindeyiz”in bu yılki açılış toplantısı Green Park’ta yapıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Cevat Yaman: “Bu projeyle engelli çocukların mutluluğuna şahit olduk.” diyerek desteklerinin süreceğini belirtti.