Doğada kamp keyfi

Pendik Belediyesinin organizasyonuyla Diriliş Kampı’nda dolu dolu dört gün geçiren Pendikli Gençler, evlerine döndü. Son gün kampı ziyaret eden Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin gençlerle birlikte aktivitelere katıldı...

 • Etiyopyalı işadamları Pendik’e geldi

  Pendik’te incelemelerde bulunan Etiyopyalı işadamları, Pendik Belediyesini ziyaret etti. Heyeti ağırlayan Pendik Belediye Başkan Vekili Cevat Yaman, Etiyopya’nın kadim bir dost olduğunu belirterek “Etiyopya, 15 Temmuz’da yanımızda olan ilk ülkelerden biridir.” dedi.

 • Çarşı trafiği rahatlıyor

  Erol Kaya Caddesi’nin Pendik Çarşı’daki trafiğe kapalı 200 metrelik bölümü, İBB Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü (UKM) kararıyla trafiğe açılıyor. Çalışmanın iki ay içinde tamamlanması planlanıyor.

 • Karadeniz yaylalarına yeni balcılar

  Pendik Belediyesinin ilçedeki emeklileri ekonomiye kazandırmak ve nitelikli bal üretimini teşvik etmek üzere hayata geçirdiği “Arıcılık Kursu”nun 3.sü düzenlendi. Hemşehri dernekleri mensubu emeklilere yönelik kursun yeni öğrencileri Trabzonlu ve Rizeli emekliler oldu.

 • Kamuda pek çok işi belediye üstleniyor

  Pendik Belediye Başkan Yardımcıları, göreve yeni atanması dolayısıyla Kaymakam İlhan Ünsal’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Kaymakam Ünsal: “Bürokrasiye takılmadan işleri kısa sürede sonuçlandıran Pendik Belediyesi yerel yönetimlerin çok ötesinde başarı gösteriyor.” dedi.

 • Pendik Özgür Kudüs için meydandaydı

  Pendik, bu kez İsrail’in Mescidi Aksa’yı işgalini protesto etmek için düzenlenen Filistin Gecesi’ne ev sahipliği yaptı. Gazipaşa Meydanındaki “Özgür Kudüs İçin” gecesinde konuşan Filistinli siyaset bilimci Prof. Dr. Al-Fattah El-Awaisi, “Bizim Türkiye’den başka ümidimiz yok” dedi.

 • Kamp ateşi yanmaya başladı

  Pendik Belediyesi tarafından Kocaeli Aytepe’de düzenlenen Diriliş Yaz Kampı’na katılacak 400 lise öğrencisi, Pendik’ten uğurlandı. Öğrenciler, 24-27 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek kamp için büyük bir heyecanla yola çıktı.

 • Öğrenci değişimi devam ediyor

  Pendik Belediyesinin kardeş şehri Kispest Belediyesiyle birlikte 2011 yılında başlattığı Öğrenci Değişim Programı devam ediyor. Programdan bu yaz faydalanan Türk ve Macar öğrenciler, Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’le bir araya geldi.

 • Masa tenisinde turnuva heyecanı

  Bu yıl 14.sü Pendik’te düzenlenen Türkiye Masa Tenisi Forum Turnuvası Sülüntepe Şehit Burhan Öner Spor Kompleksi’nde yapıldı. İki gün süren turnuvada Pendik Belediye Spor Kulübü sporcusu Ali Serdar Karabulut takım maçlarında “şampiyon” oldu.

 • Yayalar 5. Bölgeye imar onayı

  Yayalar 5. Bölge İmar Uygulaması, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylanarak 1 ay süreyle resmi askıya çıkarıldı. 1.200 hak sahibinin bulunduğu 50 hektar büyüklüğündeki alana ait imar uygulama haritaları, 14 Ağustos tarihine kadar askıda kalacak.

 • Okullara nakit yardımı başlıyor

  Pendik Belediyesi okulların bakım onarım ve temizlik işlerinde kullanılmak üzere nakit yardımına başlıyor. Okullar bu mali desteği öncelikle temizlik görevlisi istihdamında kullanacaklar. Ayrıca boya, badana ve benzeri basit tamiratlar da bu ödenekten karşılanacak.

 • Özel güvenlik görevlisi olacaklar

  Pendik Belediyesi, sosyal yardımda bulunduğu aileleri “Özel Güvenlik Elemanı” Kursuyla meslek sahibi yapacak. Ailelerden seçilen 18-35 yaş arası kişilere yönelik ücretsiz kurs, ilk adaylarla eğitime başladı.

 • İskansız binalara mühür uyarısı

  Tamamlanmış yapıların iskan alma sürecini dijital ortama taşıyarak hızlandıran ve kolaylaştıran Pendik Belediyesi, iskanı bulunmayan binaların taşıdığı riskler konusunda vatandaşları uyardı.

 • 45. halı sahanın yapımına başlandı

  Pendik Belediyesi, kenti antrenman sahalarıyla donatmayı sürdürüyor. Nuh Kuşçulu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi halı sahasının yapımını tamamlayan ekipler, 45. saha olan Güllübağlar İMKB Antrenman Sahası’nın inşasına başladı.

 • Pendik, tek yürek oldu

  Ellerinde bayrakları, gönüllerinde vatan sevgisiyle 10 Temmuz’dan itibaren alanı dolduran vatandaşlar, şehitler için dualar ederken vatan ve milli birlik için tek yürek oldu. Başkan Şahin, nöbetin son gününde de meydanları boş bırakmayan tüm Pendiklilere teşekkür etti.

 • Dört gecedir dolup taşıyor

  Pendik Belediyesinin düzenlediği 15 Temmuz etkinliklerine katılarak milli birlik ruhunu devam ettiren vatandaşlar, her gece Gazipaşa Meydanı’nı dolduruyor. Vatandaşlara hitap eden Başkan Şahin: “15 Temmuz akşamı hep birlikte 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde olacağız.” diyerek herkesi davet etti.

 • İşini kurmak isteyenlere yeni fırsat

  Pendik Belediyesi, kendi işini kurmak isteyenlere yönelik ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenliyor. 30 kişiyle sınırlı olan başvurular www.pendik.bel.tr internet adresinden alınıyor. Başvuru için son tarih 31 Temmuz.

 • Şehit kabirlerine ziyaret

  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" anma etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Şehidi Burhan Öner’le birlikte vatan müdafaasında canlarını yitiren şehitlerin kabirleri ziyaret edilerek dualar okundu.

 • 15 Temmuz etkinlikleri başladı

  “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri “Okçular Tepesi Resim Sergisi”yle başladı. Şehit eşleri ve gazilerin de katıldığı törende konuşan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, tüm Pendiklileri hafta boyunca devam edecek etkinliklere davet etti.

 • Sporda 400 yetenekli çocuk

  43 bin 278 öğrencinin arasından sporda yetenekli 400 öğrencinin belirlendiği “Geleceğin Şampiyonları Sporcu Yetenek Tespit Projesi”nin tanıtımında konuşan Belediye Başkanı Dr Kenan Şahin, amaçlarının olimpiyat sporcularını erken yaşta keşfetmek olduğunu açıkladı.

 • Pendik yeniden meydanda buluşuyor

  Direnişin ve yeniden dirilişin 1. Yıldönümünde Pendik Belediyesi tarafından düzenlenecek “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleriyle Pendikliler 10 Temmuz’dan itibaren Gazipaşa Meydanı’nda vatan için demokrasi nöbetlerinde buluşacak.

Etkinlik Habercisi