Kültür İşleri Müdürlüğü

 

Pendik Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü; kültürel, sanatsal, sosyal, eğitsel vb. etkinlikleri stratejik plan ve performans programına uygun projelendirir ve icrasını gerçekleştirir. Tarihsel ve kültürel değerlerin korunması ve gelecek kuşaklara aktarılmasına da yerel ölçekte öncülük eder.


GÖREV ALANI

  • Pendik İlçesinin, kültürel sanatsal ve eğitsel gelişimine katkı sağlamak ve vatandaşların bu alandaki taleplerinin uygun koşullarda sağlanması amacıyla organizasyonlar planlar ve uygulamak.
  • Sezon sonunda kurslarda üretilen ürünlerin, vatandaşların beğenisine sunulması amacıyla sergiler ve mini fuarlar düzenlemek.
  • Müdürlük faaliyetlerinin duyurulması amacıyla aylık bülten, afiş, pankart, davetiye vb. materyallerin hazırlık safhasının ve dağıtımının takibini yapmak.
  • STK’lardan ve diğer kurumlardan gelen talepler doğrultusunda, görsel sanatlar, sahne sanatları, enstrüman kursları, eğitsel kurslar, geleneksel el sanatları kursları açmak ve takibini yapmak.
  • Sezon sonunda kurslarda üretilen ürünlerin, vatandaşların beğenisine sunulması amacıyla sergiler ve mini fuarlar düzenlemek.
  • Sahne sanatları ve enstrüman kurslarında eğitim alan kursiyerlerin yeteneklerini sergileyecekleri sezon sonu etkinlikleri planlamak ve gerçekleştirmek.
  • STK’lar ve diğer kurum ve kuruluşlarca gerçekleştirilen etkinliklerin takibini yapmak ve yapılan etkinliklere destek vermek.
  • Kültür ve sanat merkezleri ve fuaye alanlarının uygun tarih ve saatlerde dernek, okul, STK vb. kurum ve kuruluşlara tahsis etmek ve takibini yapmak.

 

 

Adres Doğu Mah. Ece Sokak No:6 (Neyzen Tevfik Sanat Evi)

Telefon 444 81 80-3563

Faks 0216 585 14 63


NURİ SİNCANLI
Müdür
nsincanli[et]pendik.bel.tr
Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Mezunu
1973, Sivas Doğumlu
Tel: 444 81 80 / 3560

FARUK ERDOĞAN
Kültür İşleri Bölüm Sorumlusu
farukerdogan[et]pendik.bel.tr
Tel: 444 81 80 / 3561

İBRAHİM KAPLAN
Kurs Faaliyetleri Birim Sorumlusu
ikaplan[et]pendik.bel.tr
Tel: 444 81 80 / 3565

HİKMET DUMANOĞLU
Kültürel Etkinlikler Birim Sorumlusu
hdumanoglu[et]pendik.bel.tr
Tel: 444 81 80 / 3566

MUSTAFA ERGÜN
Destek Hizmetleri Birim Sorumlusu
mergun[et]pendik.bel.tr
Tel: 444 81 80 / 3569