40 yıllık birikimleri sergileniyor

Grafik ve çizim ustası Hasan Aycın’ın “Portreler ve İthaflar” sergisi Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde açıldı. Sergide Hasan Aycın’ın edebiyat dünyasında önemli yer etmiş kişilere ithafen yaptığı 60’a yakın çizim bulunuyor.

Serginin açılışına katılan Belediye Başkanı Kenan Şahin,  Hasan Aycın’ın 40 yıllık birikimlerini içeren eserleri dikkatle inceledi. Hasan Aycın’ın yaptığı çalışmalarla sanata farklı ve etkili bir yaklaşım ortaya koyduğunu ifade eden Başkan Şahin, Pendik Belediyesinin sanata ve sanatçıya hak ettiği ilgiyi göstermeye devam edeceğini söyledi. Programa katılan Kaymakam Osman Tunç da, Çizim Ustası Hasan Aycın’a hayranlığını dile getirerek; “Kendisi güçlü mesajları, güçlü çizgilerle ifade ediyor. Sanatçımıza hayranım” dedi. Öte yandan Ocak ayı sonuna kadar açık kalacak sergi için bir de katalog hazırlandı. Pendik Belediyesi tarafından hazırlanan katalogda Hasan Aycın’ın 1000 eserinden 100’ü görülebiliyor.   

Sanat Kahve’de karikatür dersi

Sergiyle aynı anda Karikatür Çizim etkinliği düzenlendi. Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nin karşısında bulunan Sanat Kahve’de Hacamat Dergisi çizerlerinden Faruk Günindi, Pendiklilere karikatür teknikleriyle ilgili bilgi verdi. Belediye Başkanı Kenan Şahin’in de katıldığı etkinlikte Filistinli Hanzala Çocuğun memleketine olan özlemini içeren anlamlı bir karikatürü ele alındı.   


18 Ocak 2016