Ahmet Yesevi İmar Uygulaması Askıda

Ahmet Yesevi Mahallesi İmar Uygulama çalışması tamamlanarak 13 Temmuz 2017 tarihine kadar bir ay süreyle askıya çıkarıldı. 32 hektar büyüklüğündeki alanda 500 hissedar  imar tapusuna kavuşacak.  

Kentsel dönüşümün altyapısını oluşturmak ve şehrin sağlıklı bir şekilde gelişmesini sağlamak üzere çalışmalarına büyük bir hızla devam eden Pendik Belediyesi,  imar sorununu peş peşe çözüme kavuşturuyor. Pendik Belediyesi tarafından imar tapusuna kavuşacak bölgeler arasına  500 hissedarın bulunduğu  Ahmet Yesevi Mahallesi de eklendi. 32 hektar büyüklüğündeki imar uygulama çalışması tamamlanarak 13.06.2017-13.07.2017 tarihleri arasında ilan edilmek üzere askıya çıkarıldı. 

Hak sahipleri, Pendik Belediyesi Merkez Bina 3. Kat Emlak ve İstimlak Müdürlüğü ile Mahalle Muhtarlıklarıda görebilecek. Bu süre içinde parselasyon paftasına itiraz eden veya talebi bulunanlar dilekçe ile başvuru yapabilecek.  Başvuru ve itirazlar askı süresi sonunda kurulacak olan Komisyon tarafından değerlendirilerek gerekli görülmesi halinde düzeltmeler yapılacak. Askı sonrası imar uygulama dosyası tescil işlemleri için kadastro Müdürlüğü’ne gönderilecek.


21 Haziran 2017