Çevreci Çocuklar Havzada İş Başında

Pendik Belediyesi çocuklarda çevre bilincinin oluşturulması amacıyla Emirli Mahallesi Havza Bölgesinde temizlik etkinliği düzenledi. Ellerindeki dövizlerle çöp ve atık toplayan çevreci çocuklar, doğayı koruyarak kendilerini izleyen piknikçilere  anlamlı bir mesaj verdi.

5 Haziran Dünya Çevre Günü münasebetiyle yapılan etkinlikte Pendik Spor Okulu öğrencileri ellerindeki “Geleceğini çöpe atma” dövizleriyle havzaya gelerek alanda bulunan çöp ve atıkları poşetlere koyup “çevre dostu” olduklarını gösterdi. Çevreci çocukların buldukları arasında minder ve lastik gibi atıkların da yer alması bölgede piknik yapan vatandaşların daha hassas olması gerektiğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Geleneksel hale gelecek

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlikte yaklaşık 30 büyük poşet kadar çöp ve atık toplandı. Karış karış araziyi tarayarak çöp arayıp toplayan çevreci çocuklar , doğayı korumanın yanı sıra kendilerini izleyen piknikçilere de anlamlı bir mesaj vermiş oldu. Öte yandan müdürlük ekipleri havza bölgesinde çöp ve atık toplama etkinliğinin geleneksel hale geleceğini belirtti.   


06 Haziran 2017