Dayalı döşeli kütüphaneler

Pendik Belediyesi, “Okullar Hayat Olsun” projesiyle okullara kütüphane kazandırmayı sürdürüyor. Proje kapsamında 11 okul daha kütüphaneyle buluşurken rafları da 1000’er kitapla donatılıyor.

Geçen yıl 10 okula dayalı döşeli kütüphane kuran  Pendik Belediyesi önümüzdeki mart ayında kutlanacak ‘Kütüphaneler Haftası’na kadar 11 okulu daha kütüphaneye kavuşturuyor. Bu kapsamda okullara raflar, sandalyeler ve bilgisayar temin edilerek modern kütüphaneler kuruluyor.  Pendik Belediyesi, çalışmaları devam eden yeni kütüphanelerin içini de 1000’er adet kitapla  zenginleştiriyor.

Okullara büyük destek  

Öte yandan “Okullar Hayat Olsun” projesinden okul müdürleri de oldukça memnun.  Orhan Sinan Hamza İlköğretim Ortaokulu Müdürü Cemal Kapan, Pendik Belediyesine teşekkür ederek; “Kitaplar bizi gemilerden daha uzaklara götürür. Bu anlamda bu kütüphanenin bize sağlayacağı yararın bilincindeyiz. Öğrencilerimin bu kütüphaneyi en iyi şekilde kullanacağını ümit ediyorum” dedi. Öğrenciler ise hem yeni kütüphanelerinin hem de yeni kitaplarının heyecanını yaşıyor. Kitapları raflara dizen öğrenciler Belediye Başkanı Kenan Şahin’e desteklerinden dolayı teşekkür ediyor.       

Kütüphane kurulan okullar şöyle:

-Çavuşoğlu İsmail Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu,

-Ercan Görür Ortaokulu,    

-Ergenekon Ortaokulu                      

-Güzelyalı İmam Hatip Lisesi

- Orhan Sinan Hamzaoğlu Ortaokulu

- Pendik Atatürk Ortaokulu

-Pendik Merkez İmam Hatip Ortaokulu

-Pendik Sabahattin Zaim Ortaokulu

-Rauf Denktaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

-Nurettin Topçu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

-Kavakpınar Anadolu İmam Hatip Lisesi


19 Ocak 2016