"Engelsiz Park Projesi” ödül aldı

Pendik Belediyesinin “Engelsiz Park Projesi” Türkiye Belediyeler Birliğinin (TBB) düzenlediği yarışmada ödüle layık görüldü. Belediye Başkanı Ahmet Cin ödülü, törene katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’dan alarak “Engelsiz Pendik sloganıyla sosyal belediyecilik anlayışı noktasında çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

Pendik Belediyesi, Türkiye Belediyeler Birliğinin (TBB) Engelsiz Şehirler Fikir ve Proje Yarışması'nın ödül törenine ev sahipliği yaptı. Aynı zamanda yarışmaya “Engel-siz Parkı” Projesiyle katılan Pendik Belediyesi ödül almaya layık görüldü. Ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’dan alan Belediye Başkanı Ahmet Cin: "Engelsiz Pendik sloganıyla sosyal belediyecilik anlayışı noktasında çalışmalarımız devam edecek.” şeklinde konuştu.

2030 yılını hedef göstererek “Hedefimiz engelsiz bir Türkiye.” dedi.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın da katıldığı ödül töreninde konuşan Emine Erdoğan ev sahipliği için Pendik Belediyesine teşekkür ederek yarışmaya katılım gösteren tüm belediyeleri tebrik etti. Uluslararası başarılara imza atmış, okullarda üstün başarı göstermiş, sanattan spora birçok alanda iftihar kaynağı olmuş engelli kişilerin olduğunu vurgulayan Emine Erdoğan: “Dünya tarihinde, bilimde çığır açan, dünyaya yön veren nice engelli insan var. Buradan anlıyoruz ki insanın sonsuz potansiyeli engellenemez. Yeter ki gerekli desteği sağlayalım.” dedi. Konuşmasında 2030 yılını hedef gösteren Erdoğan “Öteki olmamak, toplumda bir yerimizin olduğunu hissetmek ve ihtiyaçlarımızın hayatta karşılığını bulması hepimizin hakkı. Engelli vatandaşlarımızın hayatın her alanına tam erişimini sağladığımızda, engellilik halinin hafiflediğini hep beraber göreceğiz. 2030 için hedefimiz engelsiz bir Türkiye.” şeklinde konuştu.

Engelsiz Park Projesi nedir?
Tüm engel gruplarının kullanabileceği bir park projesi. Projede, parkın içerisine farklı engel gruplarının kullanımına uygun şekilde ve renklerde parkur alanlarının yapılması planlanıyor. Parkın yaklaşık 1.500 metrekarelik bir alan üzerine kurulması ve imalatına bu yıl başlanması hedefleniyor.


10 Ocak 2022