Gençlik Günleri Heyecanı Sürüyor

Futsal Turnuvası’yla başlayan Pendik Gençlik Günleri bilek güreşi ve masa tenisiyle devam etti. Kurtköy Spor Salonu’nda gerçekleşen bilek güreşinde 368 sporcu yarıştı. Genç erkek ve genç kızlarda süren masa tenisi heyecanı ise Cumartesi günü halka açık olacak.

Gençlik Günleri’nde heyecan bilek güreşi ve masa tenisi turnuvaları ile devam etti. Kurtköy Spor Salonu’nda gençler ve halka açık kategorilerinde gerçekleşen bilek güreşi turnuvasına 111’i bayan ve 257’si erkek olmak üzere 368 yarışmacı katıldı. Turnuvada, bileğine güvenen Pendikliler birinci olmak için birbirleriyle kıyasıya yarıştı. Bileklerinin gücüyle yarışı kazanan öğrenciler, arkadaşlarının coşkulu tezahüratları arasında büyük sevinç yaşadılar. Güreşler sonunda dereceye girenler kürsüde kendine yer bularak madalya almaya hak kazandılar.

Masa Tenisi turnuvası cumartesi günü halka açık olacak

Gençlik Günleri’nin bir başka nefes kesen turnuvası masa tenisinde devam ediyor. Pendorya Alışveriş Merkezi’nde 3 gün boyunca sürecek turnuvaya genç kız ve genç erkek kategorilerinin yanı sıra halka açık olarak da gerçekleşecek. İsteyen herkes cumartesi gün gerçekleşecek masa tenisi turnuvasına katılabilecek. Katılımcı okullara raket ve pinpon topu hediye edilirken, turnuvada derece alan sporcular ayrıca madalya ve hediyelerle ödüllendirildi.


12 Mayıs 2017