Hasta Karyolası Belediyeden

Çeşitli nedenlerle yatağa bağımlı hastaların hayatını kolaylaştırmak üzere Pendik Belediyesi tarafından çift motorlu ve uzaktan kumandalı hasta karyolası veriliyor. Belediye ekipleri, bir yılda 154 hastanın evine karyola ve yatak teslim ederek ihtiyaç sahibi ailelere destek oldu.  

Pendik Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü,  yatağa bağımlı hastaların evdeki bakımına hastane tipi karyola vererek katkıda bulunuyor. Uzaktan kumandalı yatakların çift motoru sayesinde hem sırt hem de ayak kısmı hareket ettirilebiliyor. Böylece hastaların ve ona bakan kişilerin hayatının daha kolaylaşması sağlanıyor.   

Sosyal hizmet anlayışıyla devam eden uygulamayla bir yılda 154 eve hasta bakım yatağı verildi.  Karyola, yatak ve koruyucu alezle birlikte evlere teslim edilen hasta bakım yatakları, ihtiyaç süresince kullanılabiliyor. Hastaneden alınacak yatağa bağımlı raporuyla Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğüne başvurusu yapılan mağdur vatandaşların durumunun incelenmesinin ardından yatakları evlerine teslim ediliyor. 


15 Aralık 2017