Hemşehri geceleri başlıyor

Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin dört bir köşesini Pendik’e taşıyan hemşehri geceleri, Şubat ayı kültür etkinlikleri kapsamında yeniden başlıyor. Bu ay Gümüşhaneliler , Tokatlılar ve Ayfonluların buluşacağı gecelerin yanı sıra sanatla dolu günler Pendiklileri bekliyor.

Pendik Belediyesinin Şubat ayı kültür etkinleri, sanatseverleri yine memnun edecek. Çetin Acar’ın modern resimlerinden oluşan “Şazz” isimli sergisi 12-29 Şubat tarihleri arasında Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde kültür sanat programına görsel zenginlik katacak. 

Gümüşhane, Tokat ve Ayfonlular buluşacak 

Hemşehri gecelerini yeniden başlatan Pendik Belediyesi, 14 Şubat Pazar günü Gümüşhanelileri buluşturuyor. Gecenin konuk sanatçısı TRT  Türk Halk Müziği sanatçısı Celal Bakır olacak. 21 Şubat Pazar günü TRT Türk Halk Müziği sanatçısı Sevda Gül’ün konseriyle Tokatlılar gecesi gerçekleşecek. 28 Şubat Pazar günü ise yine TRT THM sanatçılarından Selcan Kökçen Şahin'in sahne alacğı Afyonlular bir araya gelecek. Saat 15.00-20.00 saatleri arasında düzenlenecek etkinliklerin adresi ise Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi olacak. 

 İspanyol Sufi Müzik Grubu’ndan konser

Şubat ayının müzik programları içinde çok özel bir konser yer alıyor. İspanyol Sufi Müzik Grubu Al Firdaus Esemble, 26 Şubat Cuma günü saat 19.00’da Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde sufi müzik konseri verecek.  12 Şubat Cuma günü Yücel Arzen’den Türk Müziği ve  19 Şubat Cuma Mustafa Cihat’tan Ezgi Konserleri, yine müzikseverleri bekliyor. Ayrıca mahallelerdeki kültür merkezleri de birbirinden değerli sanatçıların müzik ziyafetine sahne olacak.

İllimonata ve Araba Sevdası

Tiyatro gösterileri içinde 6 Şubat’ta 'İllimonata', 13 Şubat’ta 'Araba Sevdas'ı, 20 Şubat’ta Emin, 27 Şubat’ta ise ‘28’ isimli oyunlar Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde büyükleri,  9 adet tiyatro oyunu da çocukları bekliyor. 

Sanat Kahve'de buluşma

PenCR Sanat Kahve'de Şubat ayı boyunca keçe, resim, kaligrafi ve çini etkinliği gerçekleşecek. Kurs öğretmenlerinin uygulamalı eğitim vereceği etkinlik müzik dinletisi ile birlikte katılımcılara eşsiz bir deneyim sunacak. 


01 Şubat 2016