İlaçlama Çalışması Başladı

Pendik Belediyesi havaların ısınmasıyla ilaçlama çalışmalarına başladı. Özel olarak eğitim alan 27 kişilik ekibin çalışması sayesinde sivrisinek ve haşereler Pendiklileri rahatsız edemeyecek.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı Veteriner İşleri Birimi’nce yürütülen çalışmalar kapsamında tüm cadde ve sokakları bahçe, boş arsa, park, piknik alanı, dere yatağı, su deposu, mazgal ve üzeri açık her türlü su birikintisi ilaçlanıyor. Ayrıca vatandaşların yoğun olarak kullandığı park ve piknik alanları gibi yeşil alanlarda da ilaçlama çalışması gerçekleştiriliyor.

27 personel göreve başladı

İnsanlara hastalık bulaştırma riski bulunan sivrisinek, karasinek, pire, kene ve fare gibi kent zararlılarıyla mücadele çalışmaları havaların ısınmasıyla birlikte hız kazanıyor. Bu duruma karşı 27 kişilik özel donanımlı ekip oluşturuldu. Ekiplere, sahada görev yapmadan önce haşerelerle mücadele yöntemleri konusunda hem teorik hem de pratik eğitim verildi. Öte yandan  “gece ilaçlamaları” olarak bilinen araç üstü makinelerle yapılan çalışma ise 1 Haziran’da başlayacak. Bu çalışma sayesinde sivrisineklerin  uçkun haline gelmeden daha larva aşamasında yok edilmesi amaçlanıyor.

 

 


16 Mayıs 2017