Kadınlara İş'te Pendik Müjdesi!

11. İş’te Pendik Buluşmaları, eleman arayan  firmalarla iş arayanları bir araya getirdi.  16 firmanın katıldığı organizasyonda çok sayıda iş başvurusu yapılırken bir sonraki organizasyonun ise kadın istihdamı ağırlıklı olacağı açıklandı.

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde 4 ayda bir düzenlenen İş’te Pendik Buluşmaları’nın 11.si gerçekleşti. Türkiye’nin önde gelen 16 firmasının temsilcileri, stantlarında iş arayanlarla görüşerek başvuruları kabul etti. Organizasyonda açık pozisyonları için eleman arayan Carrefour, Buyruk Group,  Dekor, Ersoy Hastanesi, Petek İnsan Kaynakları, Doğuş Çay, Eylül İnsan Kaynakları, İdevit Seramik, İkea, Köfteci Yusuf, Federal Döküm, Arjaan Otel,  Mavili Elektronik, Emsey Hospital,  PENTAŞ ve İŞKUR’un stantları yer aldı.

12. organizasyon için kadınlara müjde verdi

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde stantları ziyaret eden Belediye Başkan Yardımcısı Öznur Canayakın, İş’te Pendik Buluşmalarının büyük kurumsal firmalar ve insan kaynakları şirketleri tarafından tercih edilen önemli bir istihdam platformu haline geldiğini belirtti. Mart ayında gerçekleşecek bir sonraki organizasyonda ise kadın istihdamına ağırlık verileceğini açıklayan Canayakın: “12. Buluşmanın Dünya Kadınlar Günü olması sebebiyle özellikle kadınlara iş kapılarını açacak bir organizasyon olmasını hedefliyoruz.” dedi.

Ganalı Zehra da iş umuduyla geldi

Kendilerine uygun iş arayanlar arasında Gana asıllı Zehra Hamdemir de yer aldı.  Huguette Uge olan ismi evlenip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduktan sonra değişen Zehra Hamdemir, kendisine uygun bir iş bulabilmek için form doldurarak firmalarla görüşmeler yaptı.  


02 Kasım 2017