Kamp Ateşi Yanmaya Başladı

Pendik Belediyesi tarafından Kocaeli Aytepe’de düzenlenen Diriliş Yaz Kampı’na katılacak 400 lise öğrencisi, Pendik’ten uğurlandı. 24-27 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek kamp için büyük bir heyecan yaşayan öğrenciler Deniz Otobüsüyle yola çıktı.

Bu yıl Kocaeli’ye bağlı Aytepe’deki Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Diriliş Doğa Kampı Alanı’nda yapılan Diriliş Yaz Kampı’na 200 kız ve 200 erkek öğrenci katılıyor. 14-17 yaş arasındaki kız ve erkek öğrenciler için ayrı kamp yerleri bulunuyor. Kamp programında futbol, doğa yürüyüşü, hareket parkuru, okçuluk ve paintball gibi spor etkinlikleri ile kamp ateşinden tiyatroya çeşitli eğlenceli aktiviteler ve keyifli sohbetler yer alıyor.

Aileleri uğurladı

Pendik Belediyesinin WEB sitesi üzerinden başvurularını yapan ve kampa katılmak üzere seçilen öğrencilerin ulaşımı da Pendik Belediyesi tarafından ücretsiz olarak sağlandı. İDO Pendik Terminali’nden hareket eden deniz otobüsüyle yola çıkan öğrencileri, aileleri ve Pendik Belediyesi görevlileri uğurladı. Yolculuk öncesi öğrencilere kampta kullanmak üzere çanta, tişört, şapka, ajanda ve kalem dağıtıldı. Deniz yolculuğunun ardından otobüslerle kamp yerine varan öğrenciler, 27 Temmuz Perşembe günü yine aynı şekilde dönüş yapacak. 


25 Temmuz 2017