Kamuda Pek Çok İşi Belediye Üstleniyor

Pendik Belediye Başkan Yardımcıları,  göreve yeni atanması dolayısıyla Kaymakam İlhan Ünsal’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Kaymakam Ünsal: “Bürokrasiye takılmadan işleri kısa sürede sonuçlandıran Pendik Belediyesi yerel yönetimlerin çok ötesinde başarı gösteriyor.” dedi.

Geçtiğimiz ay Valiler Kararnamesi’yle Pendik’e atanan Kaymakam İlhan Ünsal’ı makamında ziyaret eden Başkan Yardımcıları Cevat Yaman, Öznur Canayakın, İbrahim Hakkı Aysan,  Ali Çelik, Sami Divleli, Vahap Doğan, İzzet Öztop ve Ekrem Yıldırım, hayırlı olsun temennisinde bulundular. Görüşmede Pendik Belediyesinin kurumsal anlamda güçlü bir belediye olduğunu aktaran Başkan Yardımcısı Cevat Yaman: “Bütçesiyle, dinamik kadrosuyla, büyükşehir ve diğer kamu kurumlarıyla uyumuyla birçok alanda işlemleri çok kısa sürede çözüme kavuşturuyoruz. Bu anlamda örnek bir belediyecilik ortaya koyuyoruz.” dedi.

“Kamunun ihtiyaçlarını karşılıyor”

Başkan yardımcılarından yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi alan Kaymakam İlhan Ünsal da Pendik Belediyesinin kamuda yerel yönetimlerin de ötesine geçen çok başarılı işler ortaya koyduğunu belirterek “Sistemin kendi işleyişi var. Ancak esas olan insandır. Ekip ne kadar başarılıysa sistem de o derece başarılı olur. Pendik’te bu açıkça görülüyor. Belediye olarak çok profesyonel bir çalışma yapılıyor. Kamuda yerel yönetimin çok ötesine geçmiş, bürokratik işlemlere takılmadan en kısa sürede işleri sonuçlandıran bir belediyecilik ortaya koyuyorsunuz. Bunda Belediye Başkanı Sayın Dr. Kenan Şahin’in büyük rolü var. Pendik’te kamunun birçok ihtiyacı belediye tarafından karşılanıyor.” dedi.

Başkanlık sistemi benzetmesi

Pendik Belediyesinin çalışmalarını Başkanlık Sistemi’nin pratiğe yansımış hali olarak nitelendiren Kaymakam İlhan Ünsal, şunları söyledi: “Kamu kurumlarında ödenek eksikliğinden dolayı zaman zaman sıkıntı yaşanıyor.  Ancak burada belediye sayesinde bu konu aşılmış. Eğitim, sosyal ve spor gibi idareye ait birçok konuda işler Pendik’te belediye tarafından üstlenilmiş. Başkanlık Sistemi dediğimiz de bu aslında.” 

“Pendik’e gıpta ile bakılıyor”

Pendik’te çok iyi karşılandığını ve geldiği günden beri büyük destek gördüğünü sözlerine ekleyen Kaymakam İlhan Ünsal: "Pendik'in ortamı çok güzel. En başta Sayın Başkan olmak üzere tüm ekibinize teşekkür ederim. Pendik, belediyecilikte artık marka olmuş. Şunu söyleyebilirim ki Pendik Belediyesine dışarıdan gıptayla bakılıyor.” şeklinde konuştu.

 

 

 


26 Temmuz 2017