Pendik Belediyesinden Öğretmen Ve Öğrencilere Proje Eğitimi

Pendik Belediyesi tarafından 25 öğretmen ve 22 öğrenciye Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimleri düzenlendi. Eğitimlerde öğretmen ve öğrencilerin AB ve Kalkınma Ajansları tarafından desteklenen projelere başvuru yapma ve yürütme kapasitesinin geliştirilmesi hedefleniyor.

AB ve Kalkınma Ajansları tarafından desteklenen projelerden yüksek ölçekte faydalanmak amacıyla Pendik Belediyesi, ilçedeki öğretmen ve öğrencilere yönelik Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimleri düzenledi.Eğitimlere toplam 25 öğretmen ve 22 öğrenci katıldı.Proje başvurusu yapma ve yürütme kapasitesinin geliştirildiği eğitimlerde katılımcılara Proje Döngüsü Yönetimi’nin aşamaları, bir çağrı kapsamında proje başvuru formunun doldurulması ve başvuru yapmak isteyenlerin yararlanabilecekleri programlar hakkında bilgiler verildi.

Eğitimler öğretmen ve öğrencilere ayrı olarak düzenlendi

Gün boyu süren eğitimler, öğrenci ve öğretmenlere ayrı olarak gerçekleşti. Alanında tecrübe sahibi bir eğitmen tarafından verilen eğitim kapsamında ilçedeki okullarda görev yapan öğretmenlere yönelik Erasmus+ Programı bilgilendirme eğitimi düzenlenerek, okulların başvuru yapabileceği programlar, proje mantığı ve başvuru formu hazırlama konularında bilgiler verildi. Ayrıca lise ve üniversite öğrencilerine de ayrı bir eğitim düzenlenerek Erasmus+ Programı fırsatları, gençlerin başvuru yapabilecekleri programlar ve proje hazırlama eğitimi düzenlendi.

 

 


28 Mart 2019