Pendik Belediyesinden Ücretsiz E-kpss Kursu

Pendik Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi, E-KPSS’ye hazırlananlara ücretsiz kurs başlattı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle düzenlenen kursa tüm engelli grupları katılabiliyor.

Halk Eğitim Merkezi Öğretmenleri tarafından verilen ücretsiz E-KPSS Kursu haftaiçi Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 18:15-21:00 saatleri arasında Süreyyapaşa İlkokulu’nda, haftasonu ise 10:00-13:00 saatleri arasında Kurtköy Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleşiyor. Lise, önlisans ve lisans mezunu tüm memur adayı engellilerin katılabildiği kursu, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Engelliler Koordinasyon Merkezi düzenliyor. Toplamda 220 saatlik eğitimlerin verileceği E-KPSS Kursunda adaylara konu anlatım, soru bankası, test ve deneme sınavlarından oluşan dört çeşit kitap yine ücretsiz olarak veriliyor. Kurs hakkında ayrıntılı bilgi almak ve kayıt olmak için Engelliler Koordinasyon Merkezinin 0216 585 11 19 numaralı telefonunu aramak yeterli oluyor.

Derslere katılan engelli memur adayları, E-KPSS Kursundan duydukları memnuniyeti dile getirerek Pendik Belediyesine teşekkür ettiler.

Adem Sadıklı (23): Öğretmenlerimizin bize ilgisi çok iyi. Konuları çok iyi anlatıyorlar, kafamıza takılanları sorma imkanımız oluyor.Kurstan çok memnunum. Emeği geçenlere teşekkür ederim.

Burak Sezen (26): Başladığı günden bu yana E-KPSS kursuna geliyorum. Bu kurs sayesinde sınava çok daha motive olarak hazırlanmış olacağımı düşünüyorum. Pendik Belediyesine desteğinden ötürü teşekkür ederim.

İrem Nur Çoban (18): İki haftadır kursa geliyorum. Öğretmenlerimizin ilgisi olsun arkadaşlarımın olsun hepsi çok iyi. Tüm sınava girecek arkadaşlarımı bu kursa katılmaya davet ediyorum.

Talip Savaş (32): Evde tek çalışmak çoğu zaman sıkıntı olabiliyor. E-KPSS Kursuyla çok daha verimli şekilde sınava hazırlanabiliyorum. Bizim gibi memurluğu düşünenler bu kursu mutlaka değerlendirmeli. Pendik Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezine bize desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyorum.

 


23 Kasım 2017