Pendik Meydanına Kavuşuyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 122 dönümlük sahil alanında yürütülen meydan düzenleme çalışmalarında sona gelindi. Meydan alanında kalan karakol ve balıkçı satış yeri yıkıldı. Şehit Adil Gözalıcı Polis Merkezi yeni yerine taşındı. Balıkçı dükkânları için deniz  kıyısında yeni ve modern bir satış alanı inşa ediliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sahil alanında yürütülen meydan düzenleme çalışmalarında sona gelindi. Çalışmalar kapsamında Şehit Adil Gözalıcı Polis Merkezi, proje alanı içindeki yeni yerine taşındı. Eski bina ise yıkılarak meydana eklenecek. Yine düzenleme alanında kalan balıkçı satış yeri de yıkıldı. Balıkçı dükkânları için deniz  kıyısında yeni ve modern bir satış alanı inşa ediliyor. Her iki alanda ki düzenleme çalışmalarının bitirilmesiyle birlikte meydan, bütünüyle tamamlanmış olacak.

Birçok etkinlik düzenlenecek

Sahil Camii ile Marina arasında kalan 122 dönümlük bölümde yürütülen çalışmaların sonunda havuzlar, kafeler, restoranlar ve bir de etkinlik alanı bulunacak. Burada konserlerden toplantılara kadar birçok etkinlik Pendiklileri bir araya getirecek. Yetkililer, meydan çalışmasını bir ay içerisinde tamamlamayı hedeflediklerini bildirdi.

 

 


01 Haziran 2017