Pendik`te Savunma Sporları Heyecanı iki gün sürdü

Pendik Belediyesi; Taekwondo, Karate, Wushu ve Pencak Silat branşlarını, düzenlediği Savunma Sporları Turnuvası`nda buluşturdu. Pendik`te faaliyet gösteren 13 savunma sporu kulübü turnuvada mücadele etti.

Birçok branşta spor organizasyonlarına ev sahipliği yapan Pendik Belediyesi, Savunma Sporları Turnuvası düzenledi. Taekwondo, Karate, Wushu ve Pencak Silat branşlarında gerçekleştirilen turnuvaya 398 sporcu katıldı. Sülüntepe Mahallesi Şehit Burhan Öner Spor Kompleksi`nde iki gün boyunca süren turnuvaya ilçede faaliyet gösteren 13 savunma sporu spor kulübü katıldı.

Turnuvada dostluk kazandı

Budo Sporları Gençlik ve Spor Kulübü, Karakuşak Gençlik Spor Kulübü, Pendik Güzelyalı Gençlik Spor Kulübü, Demirkıran Spor Kulübü, Pendik Doğuş Spor Kulübü, Keser Spor Kulübü, Ektaş Spor Kulübü, Anadolu Kaplanları Karate İhtisas Spor Kulübü, Pendik Gençlik ve Spor İlça Müdürlüğü, Kaynarca Gençlik ve Spor Kulübü, Gençlikgücü Spor Kulübü, Çetinoğlu Spor Kulübü ve Pendik Belediye Spor Kulübü iki gün boyunca turnuvada dostluk çerçevesinde kıyasıya mücadele etti.

Pendik Belediye 15 madalya kazandı

Turnuvada Pendik Belediye Spor Kulübü Taekwondo Takımı da mücadele etti. Kızlarda 1 birincilik, 6 ikincilik ve 5 üçüncülük alan Belediye Spor Kulübü erkeklerde 1 birincilik, 1 ikincilik ve 1 üçüncülük olmak üzere toplamda 15 madalya kazandı.

 

TAEKWONDO SONUÇLARI:

 

 

Minik Kızlar Kategorisinde;

 

27 kg’da

1. Nesteren GÜL (Gençlikgücü Spor Kulübü)

2. Havva Nur LATİFOĞLU (Kaynarca Gençlik Spor Kulübü)

3. Eylül Tuana SÖNMEZ (Kaynarca Gençlik Spor Kulübü)

3. Asude KARLI ( Kaynarca Gençlik Spor Kulübü)

 

30 kg’da,

1. Göksu Irmak ŞANLI (Çetinoğlu Spor Kulübü)

2. Zülal Nehir YAMAN (Pendik Belediyesi Spor Kulübü)

3. Betül Naime GETMEZ (Pendik Belediyesi Spor Kulübü)

3. Berra KETENCİ (Kaynarca Gençlik Spor Kulübü)

 

33 kg’da,

1. Esra AKA (Çetinoğlu Spor Kulubü)

2. Selin YENİAY (Pendik Belediyesi Spor Kulubü)

3. Zeynep Karahan (Pendik Belediyesi Spor Kulubü)

 

36 kg’da,

1. Tuana KOLUKISAOĞLU (Kaynarca Gençlik Spor Kulubü)

2. Berfin Berra SOYLAİZ (Kaynarca Gençlik Spor Kulubü)

3. ElaNur KIRTAY (Gençlik Gücü Spor Kulubü)

3. Hale İPEK (Kaynarca Gençlik Spor Kulubü)

 

40 kg’da,

1. Sare Naz YILDIZ (Çetinoğlu Spor Kulubü)

2. Elanur GÜLEÇ (Pendik Belediyesi Spor Kulubü)

3. Büşra Betül BAŞ (Pendik Belediyesi Spor Kulubü)

3. Rabia AKBABA (Kaynarca Gençlik Spor Kulubü)

 

45 kg ‘da,

1. Sümeyye ALKAN (Gençlik Gücü Spor Kulubü)

2. Esila Nur YILDIZ (Pendik Belediyesi Spor Kulubü)

3. Ebrar OKUR (Çetinoğlu Spor Kulubü)

3. Nazlıcan AKAY (Pendik Belediyesi Spor Kulubü)

 

50 kg’da,

1. Azra KOÇHAN (Kaynarca Gençlik Spor Kulubü)

2. Selin ENGİN (Pendik Belediyesi Spor Kulubü)

3. İrem Belinay PURTUL (Kaynarca Gençlik Spor Kulubü)

3. Serra SAKALLI (Kaynarca Gençlik Spor Kulubü)

 

57 kg’da,

1. Ece Emine BEŞİNCİ (Pendik Belediyesi Spor Kulubü)

2. Ebrar Erdem (Pendik Belediyesi Spor Kulubü)

 

57+ kg’da,

1. Nehir LALEK (Kaynarca Gençlik Spor Kulubü)

2. Esma Betül YILDIZ (Çetinoglu Spor Kulubü)

3. Özge ÇAKIR (Pendik Belediyesi Spor Kulubü)

 

 

Minik Erkekler Kategorisinde;

 

27 kg’da,

1. Alperen Mert USTA (Çetinoğlu Spor Kulubü)

2. Tuğra İbrahim ÇÖRDÜKÇÜ (Pendik Belediyesi Spor Kulubü)

3. Hamza TEMURLOĞA (Gençlik Gücü Spor Kulubü)

3. M.Umut ARSLAN (Çetinoğlu Spor Kulubü)

 

30 kg’da ,

1. Mertcan SARI (Gençlik Gücü Spor Kulubü)

2. Uysal KURU (Kaynarca Gençlik Spor Kulubü)

3. Emir EGE (Kaynarca Gençlik Spor Kulubü)

3. Furkan Resul AKSAY (Kaynarca Gençlik Spor Kulubü)

 

33 kg’da,

1. Fatih KILINÇ (Gençlik Gücü Spor Kulubü)

2. Ensar ÇAKIR (Gençlik Gücü Spor Kulubü)

3. Ahmet Sefa KARAASLAN (Gençlik Gücü Spor Kulubü)

3. Burak ÇETİN (Çetinoğlu Spor Kulubü)

 

36 kg’da,

1.Taha Furkan AĞCAN (Kaynarca Genç Spor Kulubü)

2.Yusuf Efe ÇİFT (Kaynarca Genç Spor Kulubü)

3. Yiğit Can TEK (Kaynarca Genç Spor Kulubü)

3.M. Nuri GENÇ (Çetinoğlu Spor Kulubü)

 

40 kg’da,

1. Mehmet Emir YILMAZ (Kaynarca Genç Spor Kulubü)

2. Hüseyin Eren YILMAZ (Kaynarca Genç Spor Kulubü)

3. Ege Uğur KÖSE (Gençlik Gücü Spor Kulubü)

3. Hasan KANIK (Gençlik Gücü Spor Kulubü)

 

45 kg’da,

1. Murathan KILIÇ (Gençlik Gücü Spor Kulubü)

2. Muhammet Eymen IŞIK (Kaynarca Genç Spor Kulubü)

3. Ahmet Mahmut KILINÇ (Gençlik Gücü Spor Kulubü)

3. Hüseyin KANIK (Gençlik Gücü Spor Kulubü)

 

50 kg’da,

1. Berkay ÇELİK (Kaynarca Genç Spor Kulubü)

2.Kıvanç KIRMADI (Çetinoğlu Spor Kulubü)

 

57 kg’da,

1. Mahmut KANIK (Gençlik Gücü Spor Kulubü)

2. Bedirhan ÇOLAK (Çetinoğlu Spor Kulubü)

3. M. Ali Giray KAYA (Pendik Belediyesi Spor Kulubü)

4. Ahmet Kadir GÜNEYSU (Pendik Belediyesi Spor Kulubü)

 

57+ kg’da,

1. Hamza KOÇ (Pendik Belediyesi Spor Kulubü)

2. Eren Sani ÇİLEKÇİ (Gençlik Gücü Spor Kulubü)

 

KARATE SONUÇLARI:

 

2010 Minik Kızlar Kategorisinde;

 

1. Elif ERDEM (Keser Spor Kulubü)

2. Nisa TELLİOĞLU (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

3. Şevval Berra YÜKSEL (Ektaş Spor Kulubü)

 

30 kg’da,

1. Rümeysa ŞARKLI (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

2. Elif YILDIZ (Keser Spor Kulubü)

3. Sahra SEZGÜL (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

4. Zeynep Bahar KÜTÜKÇÜ (Keser Spor Kulubü)

 

 

34 kg’da,

1. Sevval Berre YÜKSEL (Ektaş Spor Kulubü)

2. Zeynep YILDIZ (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

 

40 kg’da,

1. Semanur ÇOŞAR (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

2. Sümeyye TAŞKIN (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

3. Elif Su KALAYCI (Keser Spor Kulubü)

4. Yağmur DEMİRCİ (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

 

40+ kg’da,

1. Ayşe Hazal GENÇ (Keser Spor Kulubü)

2. Selvi DURSUN (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

 

2009 Minik Kızlar Katagorisi;

 

1. Damlanur SAKİNOĞLU (Ektaş Spor Kulubü)

2. Hayriye İkra GÖRKEM (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

3. Nisanur ÖZER (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

 

36 kg’da ,

1. Ceren KEÇECİ (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

2. Nisanur ÖZER (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

 

44 kg’da,

1. Damlanur SAKİNOĞLU (Ektaş Spor Kulubü)

2. Meryem Erva KOTANCI (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

3. Ülkü Sıla CEYLAN (Budo Spor Kulubü)

 

44+ kg’da,

1. Hayriye İkra GÖKREM (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

 

2007- 2008 Minik Kızlar Kategorisinde;

 

1. Elifnur Eftaş YÜCE (Ektaş Spor Kulubü)

2. Eftalya BİTİŞ (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

3. Elif Ebrar YÜKSEL (Ektaş Spor Kulubü)

37 kg’da,

1. Zeynep TAYMAZ (Keser Spor Kulubü)

2. Eftalya BİTİŞ (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

3. Duha AYKAN (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

4. İpek Nazlı BAVAŞ (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

 

42 kg’da,

1. Elifnur Eftaş YÜCE (Ektaş Spor Kulubü)

2. Aslı Nisa ALPER (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

 

47 kg’da,

1. Deniz KANDİL (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

2. Naren NAZ (Keser Spor Kulubü)

3. Merve Nisa ŞERBETÇİ (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

4. Azra BURTGİL (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

 

52+ kg’da,

1. Zeynep Genç (Keser Spor Kulubü)

 

2004- 2005- 2006 Minik Kızlar Kategorisinde;

 

1. Feyzanur AYVACI (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

2. Nur ABDÜLMAJİD (Keser Spor Kulubü)

3.Reyhan TURGUT (Budo Spor Kulubü)

4. Şevval Rabia TERZİ (Budo Spor Kulubü)

 

47 kg’da,

1. Serra BAYLAN (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

2. Eslem Tuba KARABULUT (Keser Spor Kulubü)

3. Ece SÜNNETÇİ (Budo Spor Kulubü)

4. Nisa NAZ (Keser Spor Kulubü)

 

54 kg’da,

1. Feyzanur AYVACI (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

2. Eylül ÖZYURT (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

3. Şevval Rabia Terzi (Budo Spor Kulubü)

4. Esila YILDIRIM (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

 

54+ kg’da,

1. Hatice Sahra AY (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

2. Melis EYLÜL (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

3. Reyhan TURGUT (Budo Spor Kulubü)

4. Rukiye KURT (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

 

2010 Minik Erkekler Katagorisi;

 

1. Mümin Berk KELEŞ (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

2. M. Sedat ÇELİK (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

3. İsmail Enes YÜKSEL (Ektaş Spor Kulubü)

4. Yağız Alp YAVUZ (Keser Spor Kulubü)

 

30 kg’da,

1. Burak Efe AKAY (Keser Spor Kulubü)

2. Yağız Alp YAVUZ (Keser Spor Kulubü)

3. Ömür Kemal KIRICI (Budo Spor Kulubü)

4. Yusuf Eren KEÇECİ (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

 

35 kg’da,

1. Cengiz KILIÇ (Keser Spor Kulubü)

2. Mustafa KAHRAMAN (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

 

40 kg’da,

1. Mümin Berk KELEŞ (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

2. Yiğit AVCI (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

3. M. Sedat ÇELİK (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

45 kg’da,

1. Mümin Berk KELEŞ

2. Dursuncan SAĞLAM (Keser Spor Kulubü)

3. Yahya ERDEM (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

 

45+ kg’da,

1. Muratcan SAĞLAM (Keser Spor Kulubü)

2. Beytullah KIŞLA (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

 

2009 Minik Erkekler Katagorisi;

 

1. Yüksel ÇAĞLAR (Keser Spor Kulubü)

2. Emin Engin (Ektaş Spor Kulubü)

3. A. Selim KAYMAK (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

4. H. Hüseyin SAKİNNOÜĞLI (Ektaş Spor Kulubü)

 

35 kg’da,

1. Ahmet Selim KAYMAK (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

 

50+ kg’da,

1. Hasan Hüseyin SAKİNNOÜĞLI (Ektaş Spor Kulubü)

2. Emin ENGİN (Ektaş Spor Kulubü)

 

2007- 2008 Minik Erkekler Katagorisi;

 

1. Osman Burak KELEŞ (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

2. Anıl DEMİRTAŞ (Ektaş Spor Kulubü)

3. Yasin DİNÇ (Ektaş Spor Kulübü)

4. Fırat ŞEKER (Ektaş Spor Kulubü)

 

40 kg’da,

1. M. Eren DURAN (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

2. Ege KARAMAN (Keser Spor Kulubü)

3. Yain DİNÇ (Ektaş Spor Kulubü)

4. İsmail Efe FİDAN (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

 

45 kg’da,

1. Osman Burak KELEŞ (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

2. Akif Hamza KURT (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

3. Utku Doruk ÇOŞKUNER (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

4. Yusuf KURT (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

 

50 kg’da,

1. Hamza ERDEM (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

2. M. Ali DEĞİRMENCİOĞLU (Gençlik Spor Kulubü)

3. Berke KARAKAYA (Budo Spor Kulubü)

 

55 kg’da,

1. Ahmetcan ÇİLOĞLU (Keser Spor Kulubü)

2. Özgür ÜNLÜTÜRK (Keser Spor Kububü)

 

55+ kg’da,

1. Bartu KARAKAYA (Budo Spor Kulubü)

2. Mustafa TAŞKIN (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

 

2004- 2005- 2006 Minik Erkekler Katagorisi,

 

1. Yiğit Erter ALPER (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

2. Tuğrul DURGUT (Keser Spor Kulubü)

3. Sabit KURDATOV (Budo Spor Kulubü)

4. M. Mustafa KARABULUT (Keser Spor Kulubü)

 

52 kg’da,

1. Eray BACAK (Pendik Belediyesi Spor Kulubü)

2. Tuğrul DURGUT (Keser Spor Kulubü)

3. Yiğit Ertan ALPER (Keser Spor Kulubü)

4. Kağan Efe ÜSTÜN (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

 

57 kg’da,

1. Mehmet AYVACI (Pendik Doğuş Spor Kulubü9

2. Emin Berke YILMAZ (Keser Spor Kulubü9

 

63 kg’da,

1. Emre BACAK (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

2. Muratcan DEMİR (Keser Spor Kulubü)

3. Adar MÜKYEN (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

4. Ç. Yunus Emre BİLSN (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

 

70 kg’da,

1. Diyar MÜKYEN (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

2. Adem BARIŞ (Keser Spor Kulubü)

 

70+ kg’da,

1. Yusuf ÇETİN (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

2. Emirhan SEVİM (Pendik Doğuş Spor Kulubü)

3. Abdurrahman Hamza HAYTA (Pendik Doğuş Spor Kulübü)


04 Mart 2020