Peş Peşe Etkinlik Var

Yaz aylarına yaklaşırken Pendik’te etkinliklerin biri bitmeden biri başlıyor. Pendik Belediyesinin kamu kurumları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak imza attığı programlar, baharın coşkusunu Pendiklilere taşıdı. 

Sosyal, kültürel ve sportif yaşama renk getiren programlar, Pendiklilere eğlencenin yanı sıra farklı bilgi ve deneyimler kazandırıyor.  Atatürk Anıtı Alanı,  birbiri ardına organizasyonlara ev sahipliği yapmaya başladı. Pendik’te fiziki yatırımlar kadar kentlilik kültürünü artıracak faaliyetlere de büyük önem verdiklerini belirten Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, tüm Pendiklileri bu etkinliklere katılmaya davet etti. 

Festival kenti 

Çeşitli ülkelerden çocukların buluştuğu 12.  Pendik Çocuk Festivalinin ardından Pendik, dünya kültürlerini de ağırlamaya hazırlanıyor.  Uluslararası Geleneksel Sanatçı Buluşması, bu yıl mayıs ayında gerçekleşecek. 24 Mayıs’ta başlayacak festivalde dünyanın dört bir köşesinden gelecek sanatçılar kendi kültürlerini Pendik’e taşıyacak.  

 Gençlerin günleri dolu 

Mayıs ayı ise özellikle gençler için dopdolu geçecek. İlkokuldan üniversite yoluna kadar öğrencilerin eğitim yaşamına destek olmak üzere gerçekleştirilen organizasyonlar, onların tercihlerini de doğru bir şekilde yapabilmelerini amaçlıyor. Kariyer Günleri'nin ardından  Bilim-Kültür Şenliği, Meslek Liseleri Tanıtım Fuarı arka arkaya öğrencilere farklı seçenekleri değerlendirme şansı veriyor.  Yine 8-16 Mayıs tarihleri arasında yapılacak Gençlik Günleri de spor ve eğlenceyi bir arada sunacak. 

Sergi ve konser heyecanı başladı 

Pendik Belediyesi sanat kurslarının öğrencileri de her yıl olduğu gibi bu yıl da sergi ve konser heyecanı yaşıyor.  Kursiyerler, yılsonu etkinlikleri kapsamında 2-24 Mayıs tarihleri arasında hünerlerini ve eserlerini sergilemeye başladı. Kültür etkinlikleri kapsamında düzenlenen konserler ise Gülden Karaböcek, Yavuz Bingöl ve Muazzez Abacı gibi müzik dünyasının dev isimlerini de arka arkaya Pendik’e getiriyor.  GES kapsamında gerçekleşecek Yavuz Bingöl,  Muazzez Abacı ve İlyas Yalçıntaş konserleri, Sahil Atatürk Anıtı Alanı’nda gerçekleşerek Pendiklilere açık havada müzik keyfi yaşatacak. 

Şenlikli çevre etkinliği

Pendik Belediyesinin geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği “Ülkemi Seviyorum Geleceğe Bir Fidan da Ben Dikiyorum” etkinliği de Kurna Mahallesi’nde tam şenlik havasında geçti.  Vedat Bilir Konseriyle başlayan eğlenceli etkinlik sonrasında Pendikliler, 25 dönüm araziye fıstık ve sahil çamı dikti.

Sosyal hayat da hareketlendi 

Pendikliler,  Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’le çay kahve sohbetlerinde buluşmaya başladı. Gençler Soruyor Programına devam eden Başkan Şahin,  şimdi de mahallelerde vatandaşlarla bir araya gelerek soruları cevaplandırıyor. 

ETKİNLİK TAKVİMİ

Bilim, Kültür & Sanat Şenliği Tarih: 3-5 Mayıs Yer: Sahil Atatürk Anıtı Alanı

Meslek Liseleri Tanıtım Fuarı Tarih: 8-10 Mayıs Yer: Sahil Atatürk Anıtı Alanı

Pendik Gençlik Günleri Tarih: 8-16 Mayıs

Pendik Belediyesi Sanat Kursları Sergileri ve Konserleri Tarih: 2-24 Mayıs

13. Uluslararası Geleneksel Sanatçı Buluşması Tarih: 24 Mayıs-04 Haziran Yer: Sahil Atatürk Anıtı Alanı

Yavuz Bingöl Konseri Tarih: 24 Mayıs Çarşamba Saat: 19.00 Yer: Sahil Atatürk Anıtı Alanı

 Muazzez Abacı Konseri Tarih: 25 Mayıs Perşembe Saat: 19.00 Yer: Sahil Atatürk Anıtı Alanı

İlyas Yalçıntaş Konseri Tarih: 26 Mayıs Cuma Saat:19.00 Yer: Sahil Atatürk Anıtı Alanı

 

 

 

 

 

 

 


05 Mayıs 2017