Sabır Ve Emeklerini Sergilediler

Yıl Sonu Sergileri “Dokuma ve İşleme Sanatları Sergisi”yle sona erdi. Kursiyerlerin özel olarak hazırladığı eserlerin de yer aldığı sergide, belediyede güvenlik görevlisi olarak çalışan Reşit Karasu’nun Filografi Süslemeli Masası dikkat çekenler arasında yer aldı.

İpek Halı, Keçecilik, Boşnak Kilim Dokuma, Tel Kırma, Sedef Kakma ve Filografiden oluşan eserlerin yer aldığı serginin açılışı Belediye Başkan Yardımcısı Öznur Canayakın, öğretmenler, kursiyerler ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti. Sergiyi gezen, öğretmen ve kursiyerlere katılım sertifikalarını veren Başkan Yardımcısı Öznur Canayakın: “Burada emekle sabırla işlenmiş eserleri bir arada görüyoruz. Kursiyerlerimizi emeklerinin yanı sıra ayrıca tebrik etmek istiyorum. Çünkü sosyal hayatlarından vakit ayırarak kurslara gelip yeteneklerini gösteriyorlar.” dedi.

Güvenlik görevlisinin yaptığı masa şaşırttı

22 Mayıs’ta sona erecek sergide kursiyerlerin özel olarak hazırladığı ürünler de yer aldı. Bunlardan biri de Pendik Belediyesinde güvenlik görevlisi olarak çalışan Reşit Karasu’nun  Filografi Süslemeli Masası oldu. Daha önce Filografiden Tuğra yapan Karasu, yeni eserinin yapımının iki ay sürdüğünü belirterek “Hocam Bekir Arca’nın da desteğiyle filografiye olan tutkum giderek artıyor. Bu masayı sergiye özel hazırladım. İnşallah, sanatseverlerin beğenisini kazanacaktır.” dedi.   


17 Mayıs 2017