Sosyal Mesafeli Bilim ve Doğa Kampı

Sosyal Mesafeli Bilim ve Doğa Kampı

 

Kayıt Olmak İçin Tıklayınız

 

Yer: Pendik Belediyesi Gençlik Kampı

Etkinlik Tarihi : 24.10.2020 Cumartesi

Katılımcı Yaş Aralığı: 10-13 Yaş Aralığı

Kontenjan : Esenler Bilim Merkezi ( 16 Öğrenci)

                   Sülüntepe Bilim Merkezi ( 16 Öğrenci)

                   Neşet Ertaş Bilim Merkezi (16 Öğrenci)

 

Not: Öğrenciler etkinlik gününde kayıt yaptırdığı bilim merkezi önünden saat 09.00’da alınacak olup, aynı gün içerisinde saat 17.00’da bilim merkezlerine tekrar bırakılacaktır. Öğrencilerin bilim merkezine velileri ile birlikte gelip, “Veli İzin Belgesi” doldurması gerekmektedir. ( Program yalnızca öğrencilere yöneliktir, veliler katılamayacaktır. )

Not 2 : Veliler için whatsapp grubu kurulacak olup bilgilendirme oradan yapılacaktır.

Not 3 : Etkinlik öncesi katılımcıların HES kodunun olması ve risk grubunda olmaması gerekmektedir.

 

Bilim ve Doğa Kampının Amacı

Çocukları doğayla buluşturmak, kendilerini doğada keşfetmelerini sağlamak, doğayla ilgili farklı bilgileri uzmanlardan öğrenmelerini ve kullanmalarını sağlamak, arkadaşlarıyla birlikte keyifli geçirecekleri anılar oluşturmaları amaçlanmaktadır. Kampımızda gözlem, keşif, sorgulama, problem çözme ve model oluşturma becerilerini geliştirmeleri sağlanmaktadır. Bir çok stem atölyesi programı içeren kampta ayrıca doğa eğitimleri ve takım oyunlarıyla öğrencilerin keyifli vakit geçirmeleri hedeflenmektedir

 

Program;

09.00 : Bilim Merkezlerinden Hareket

09.30 : Kampta Kahvaltı

10.30 : Enerji ParkuruAtölyesi

12.00 : Doğa Yürüyüşü

13.00 : Öğle Yemeği

14.00 : Okçuluk

15.00 : Çadır Kurma Teknikleri

15:30 : Takım Oyunları ( Survivor Yarışı, Halat Çekme, Çuval Yarışı vb. )

17.00 : Kamptan Ayrılış

 

HES KODU NASIL ALINIR?

1- "Hayat Eve Sığar" app store ve play store uygulaması üzerinden HES uygulaması indirilerek, "HES Kodu İşlemleri" bölümüne girilir. "HES Kodu Oluştur" butonuna tıklanır. Kod kullanım süresi seçilir ve kod oluşturulur.

2- SMS yöntemi ile HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, Kimlik Kartının Ön Yüzündeki Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve "Paylaşım Süresi" gün sayısı olarak yazılır ve 2023'e SMS olarak gönderilir. Sistem üzerinden, seyahatiniz için geçerli gün sayısı kadar HES kodunuz telefonunuza gönderilecektir.

3- e-Devlet sistemi üzerinden de HES kodunuzu alabilirsiniz. e-Devlet sistemi üzerinden, “HES Kodu Üretme ve Listeleme” seçeneğini seçip “Yeni Hes Kodu” butonuna tıklayarak HES kodunuzu alabilirsiniz.


21 Ekim 2020