Spor Akademilerine Hazırlık Kursu Başladı

Kayıt için Gerekli Şartlar Neler?

 - Besyo hazırlık kursuna yalnızca Pendik sınırları içerisinde ikamet edenler kayıt yaptırabilirler.

(Kesin kayıtta ikametgah istenecektir.)

 - Lise 4.sınıf öğrencisi yada mezunu olmak,

 - 01.03.2018 tarihi itibariyle 26 yaşını aşmamış olmak,

 - 18 yaşından küçükler için veli muvafakatnamesi, (Kesin kayıtta istenecektir.)

 

Katılım Ücretli mi?

 - YKS sınav sonuçları açıklanana kadar eğitimler ücretsiz olacaktır.

 - YKS sınav sonuçlarının ardından adayların 200,00 TL kurs ücreti ödemesi gerekmektedir.

 - Şehit ve Gazi Yakınlarından herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

 

Eğitimler nerede?

 - Çamlık Spor Tesisi Çamlık Mahallesi, Erguvan Sokağı No:2 

o   Atletizm    

o   Futbol

 

 - Sülüntepe Şehit Burhan Öner Spor Kompleksi  Sülüntepe Mah. Hacı Bektaşı Veli Cad. No: 17

o   Yüzme

o   Salon Çalışmaları

 

 - Esenler Şehit Yalçın Aran Spor Kompleksi  Esenler Mah. Rıfat Ilgaz Cad. No: 18

o   Yüzme

o   Salon Çalışmaları

 

Hangi Bölümlere Öğrenci Hazırlıyoruz?

 

Eğitimi ve Spor Öğretmenliği

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü ülkemizin spor alanında büyük ihtiyacı olan nitelikli beden eğitimi ve spor öğretmenlerini yetiştirmektedir. Mezunlar, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim kurumları ile dengi okullarda, Gençlik ve Spor Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında, engellilere yönelik sportif aktivitelerin eğitimi ve uygulamalarında, sağlıklı yaşam adıyla toplumsal yaşamımızda yer alan faaliyetlerin organizasyon ve uygulamalarında görev alabileceklerdir. Programda Genel Kültür, Spor Alan Bilgisi ve Öğretmenlik Meslek Bilgisi kapsamındaki ders ve uygulamalara yer verilir.

Spor Yöneticiliği

Spor Yöneticiliği Bölümünün amacı spor alanında ihtiyaç duyulan yöneticileri yetiştirmektir. Mezunlar, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatının öğrenim ve uzmanlık alanlarına uygun hizmet birimlerinde, ülkemizin turistik otel, motel ve tesislerinde değişik düzeyde yönetici olarak, özel spor salonları kuruluşları ve işletmelerinde sağlıklı yaşam adıyla toplumsal yaşamımızda yer alan faaliyetlerin organizasyon ve uygulamalarında beş yüzden fazla işçi ve memur çalıştıran özel ve kamu kuruluşlarında ve yerel yönetimlerin ilgili kadrolarında yönetici olarak ve herhangi bir birimin sportif faaliyetlerinin organizasyon ve uygulamalarında profesyonel spor yöneticisi olarak görev alabileceklerdir. Programda spor işletmeciliği, yönetim ve organizasyon, spor hukuku, iletişim, pazarlama gibi ders ve konulara yer verilmektedir.

Antrenörlük 

Antrenörlük Eğitimi Bölümü spor alanında ihtiyaç duyulan eğitimcileri yetiştirmektedir. Bölüm mezunları, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü merkez ve  taşra teşkilatlarında, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda, amatör ve profesyonel spor kulüplerinde antrenör ve yardımcı antrenör olarak çalışırlar. Ayrıca özel spor salonlarında ve turizm sektörü gibi sportif aktivitelerin öğretilmesi ve organizasyonlarda görev alabilirler. Programda hareket ve antrenman, spor sağlık ve sporda psiko-sosyal alanlar ile spor yöneticiliği gibi spor bilimlerindeki teorik derslere ve uygulamalara yer verilir.

Rekreasyon 

Rekreasyon Bölümünün amacı spor alanında ihtiyaç duyulan yöneticileri yetiştirmektir. Mezunlar, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatının öğrenim ve uzmanlık alanlarına uygun hizmet birimlerinde, ülkemizin turistik otel, motel ve tesislerinde değişik düzeyde yönetici olarak, özel spor salonları kuruluşları ve işletmelerinde sağlıklı yaşam adıyla toplumsal yaşamımızda yer alan faaliyetlerin organizasyon ve uygulamalarında beş yüzden fazla işçi ve memur çalıştıran özel ve kamu kuruluşlarında ve yerel yönetimlerin ilgili kadrolarında yönetici olarak ve herhangi bir birimin sportif faaliyetlerinin organizasyon ve uygulamalarında profesyonel spor yöneticisi olarak görev alabileceklerdir.

Hangi Üniversitelere Öğrenci Hazırlıyoruz?

 • Maramara Üniversitesi
 • İstanbul Üniversitesi
 • Trakya Üniversitesi
 • Karabük Üniversitesi
 • Sakarya Üniversitesi
 • Uludağ Üniversitesi
 • Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi
 • Aydın Üniversitesi
 • Kütahya Dumlupınar Üniversitesi
 • Çorum Hitit Üniversitesi
 • Haliç Üniversitesi                                      
 • Gedik Üniversitesi
 • Gelişim Üniversitesi

 

Not: Yukarıda Belirtilen Üniversiteler dışında, öğrencilerden gelen talepler doğrultusunda farklı üniversite koordinasyon parkur çalışmaları da yapılacaktır. 

 

Kayıt olmak için tıklayınız.


01 Mart 2018