Tarım Ve Orman Bakanlığı - El Sanatları Eğitim Merkezi 2018-2019 Öğretim Yılı Kursiyer Temini

T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI

Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı

2018-2019 Öğretim Yılı Kursiyer Temini

 

Bakanlığımıza bağlı Bilecik, Düzce, Elazığ, Kastamonu, Mersin/Silifke ve Sivas İllerinde bulunan El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüklerine, 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı için kursiyer alınacaktır.

El Sanatları Eğitim Merkezlerimizde, Kilim-Halı Dokuma, Yöresel Bez Dokuma, Ahşap Oyma (Mobilyacılık), Taş İşleme (Mermer), Takı yapımı (Kuyumculuk), Dikiş-Nakış, Konfeksiyon, Gümüş İşleme, Sıhhi Tesisat, Restorasyon vb. konularda, hem 4-6 ay süreli parasız yatılı meslek eğitimi kursları verilecek, hem de kısa süreli gündüzlü meslek kursları açılacaktır. El Sanatları Eğitim Merkezlerimizde gerçekleşen bu kursların bazıları, İŞKUR tarafından desteklenmektedir.  İŞKUR tarafından desteklenen, süresi 6 aya kadar olan kurslarımızda; Bakanlığımız ve İŞKUR tarafından ortaklaşa imzalanan protokol gereğince; kursiyerlerimiz, günlük harçlık, iş kazası ve iş riskine karşı sigorta imkânından yararlanmaktadır.

El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlükleri Yönetmeliğinin ilgili hükümleri, El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlükleri eğitim konuları ve kapasiteleri ektedir.

 

2018-2019 Öğretim Yılı Kursiyer Temini

1 - Eğitim Konuları ve Kursiyer Öğrenci Kapasitesi

2 - Kursiyer Öğrencilerde Aranan Şartlar

3 - Kursiyer Başvuru Beyan Formu

 


20 Eylül 2018