Yaşlılar İçin İkinci Bahar Kıraathanesi

Pendik Belediyesi, yaşlı vatandaşlara yönelik sosyal ve kültürel aktivitelerden bolca yararlanabilecekleri Yaşlılar Aktivite Merkezi kuruyor.  Yıl sonuna doğru hizmete girmesi planlanan merkez, ilçenin çınarlarına ikinci bahar yaşatacak. 

Batı Mahallesi sahilinde yer alan eski Engelliler Koordinasyon Merkezi binası,  yaşlı vatandaşlara yönelik bir merkeze dönüştürülüyor.  Engelliler Koordinasyon Merkezi’nin Çamlık’taki yeni yerine taşınmasıyla boşalan bina,  Yaşlılar Aktivite Merkezi olarak hizmet verecek. Bina ve çevresinde düzenleme çalışmaları başlatan Pendik Belediyesi, yaşlıların sosyal, psikolojik ve kısmi sağlık ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir tesis haline getirecek.  Merkezde 2 okuma salonu, 1 atölye ve getiatri (yaşlı sağlığı) muayene odası yer alacak.  Merkez çevresinde pergola oturma yerlerinde vatandaşlar açık havanın keyfini çıkarırken, fitness aletleri ve yürüyüş parkurunda sporlarını yapabilecek.

Sakinlerinin günlerini kitap okuyup muhabbet ederek huzur ve sağlık içinde geçirebilmesi için herşeyin düşünüldüğü tesisin yıl sonunda hizmete girmesi planlanıyor. 


04 Eylül 2018