Zabıta operasyon ve denetimlerini sürdürüyor

Şehir genelinde operasyonlarını sürdüren Zabıta Ekipleri 4 bin kaçak maske ele geçirdi. Ekipler bir yandan da tatlı imalathanelerini denetledi. Denetimlerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmadı.

Pendik Belediyesi Zabıta Ekipleri şehir genelindeki denetim ve operasyonlarını durmaksızın sürdürüyor. Bir ihbar üzerine Dumlupınar Mahallesi’nde bir eve baskın düzenledi. Baskında evin çatı katında kaçak maske üretildiği tespit edildi. Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü desteğiyle gerçekleşen baskında ruhsatsız üretilen 4 bin maske İlçe Sağlık Müdürlüğüne teslim edildi.

Tatlı imalathanelerine anlık denetim

Zabıta Müdürlüğü denetim ekipleri bir yandan da şehir faaliyet gösteren tatlı imalathanelerine anlık denetimlerde bulundu. Denetimlerde imalathanelerde kullanılan aletlerin sağlığa uygun olup olmadığı, çalışanların maske ve eldiven takıp takmadığı ve imalathane hijyeni detaylı şekilde incelendi. İşyerlerinin genel olarak hijyen şartlarına uygun üretim yaptığı gözlenirken, imalathanelerde tespit edilen eksikliklerin tamamlanmasına yönelik firmalara süre verildi. Süre sonunda eksikliklerini gidermeyen imalathanelere cezai işlem uygulanacağı belirtildi.


22 Mayıs 2020