Murat Türkyılmaz

 

PARTİSİ VE UNVANI : AK Parti / Belediye Meclis Üyesi / İBB Meclis Üyesi

DOĞUM YERİ VE TARİHİ : İzmir / 1978

ÖĞRENİMİ VE MESLEĞİ : Yüksek Lisans / Avukat

ÖZGEÇMİŞİ : 

1978 yılında İzmir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Manisa’nın Salihli ilçesinde tamamladı. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra serbest avukatlığa başladı. 2003 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde AB Hukuku; 2011 yılında Marmara Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimi aldı.

Yabancı dil eğitimi için bir süre İngiltere/Oxford’da bulundu. 2002 yılında AK Parti Pendik Kurucu Gençlik Kolları Başkanı olarak siyasete girdi. 2009 yılında Pendik Belediyesi Meclis Üyeliğine seçildi. Belediye Encümenliği, Hukuk Komisyon Başkanlığı ve Meclis Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu.

2014 yılında Pendik İBB Meclis Üyeliğine seçildi ve halen AK Parti İBB Meclis Grup Başkan V. Yrd.lığı görevini sürdürmektedir. 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde Pendik Belediye Meclis Üyeliğine seçilmiştir. Etnospor Konfederasyonu, Zümrüt Vakfı, Manisa Vakfı ve İnsan ve İrfan Vakfı Yönetim Kurulu üyesidir. ‘Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ adıyla yayımlanmış bir kitabı bulunan TÜRKYILMAZ, evli ve üç çocuk babasıdır. Kaynarca Mahallesi’nde ikamet etmektedir.