Nuri Sincanlı

1973 yılında Sivas’ın Zara ilçesine bağlı Yayıközü köyünde doğdu. 1975 yılında ailesiyle birlikte Pendik’e yerleşti. İlk ve Ortaöğrenimini Pendik’te tamamladı ve Pendik İmam Hatip Lisesinden mezun oldu.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. 1991-2001 yılları arasında Milli Gençlik Vakfı Pendik Temsilciliğinde yönetim kurulu üyeliği ve bir dönem Pendik İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği başkanlığını yürüttü.

Ak Parti Pendik İlçe Teşkilatı kurucu üyelerinden olan Nuri Sincanlı 2006 yılına kadar İlçe Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2014 – 2016 yılları arasında Yedi Hilal Derneği Pendik Şube Başkanlığı görevini yürüttü. Yedi Hilal Derneği  2. Olağan Kongresinde Genel Merkez yönetimine seçildi ve ardından Genel Başkan Yardımcılığı görevine atandı.

2001 yılında Pendik Belediyesinde göreve başlayan Nuri Sincanlı Özel Kalem Müdürlüğünde Büro Elemanı, Kültür Müdürlüğünde ise Kültürel Etkinlikler Şefi, Kültürel Tesisler Şefi ve Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

2007 yılından itibaren sırasıyla Kütüphane Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Başkan Yardımcısı Danışmanlığı, Yazı İşleri Müdürü, Sosyal Yardım İşleri Müdürü, Kültür İşleri Müdürü, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2019 Mayıs ayında Kültür İşleri Müdürü olarak atandı. Halen Kültür İşleri Müdürü olarak görev yapmaktadır. İngiltere’de Bournemouth Eurocentres Dil Okulunda aldığı dil eğitimiyle birlikte iyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.


Yayınlanmış Eserleri:

Yitik Oyun-Roman 2016

Uzak Yalnızlıklar-Roman 2018

nsincanli@pendik.bel.tr