Öznur Canayakın

 

PARTİSİ VE UNVANI : AK Parti / Belediye Meclis Üyesi / İBB Meclis Üyesi

DOĞUM YERİ VE TARİHİ : Çankırı /1984

ÖĞRENİMİ VE MESLEĞİ : Lisans / Yapı Tasarım Öğretmeni

ÖZGEÇMİŞİ : 

1984 yılında Çankırı Orta’da doğdu. İlköğrenimine Kurtköy İlkokulunda, orta ve lise öğrenimine Pendik İmam Hatip Lisesinde devam etti. Lisans tahsilini 2002-2006 yılları arasında, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Yapı Öğretmenliği (Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği) Bölümü’nde tamamladı. 2006 – 2012 yılları arasında aile şirketlerinde Yönetici olarak çalıştı.

2014 Mahalli İdareler Seçimlerinde Pendik Belediyesi Meclis Üyeliğine seçilen Öznur Canayakın, 2015 yılında 4. Olağan İlçe Kadın Kolları Kongresinde AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanlığına seçildi ve iki yıl Kadın Kolları Başkanlığı yaptı. 2016-2017 yılları arasında Encümen Üyeliği ve öncesinde çeşitli komisyonlarda görev aldı. 2017 Ocak ayında Pendik Belediye Başkan Yardımcılığına atandı. Sosyal Destek Hizmetleri, Kültür İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüklerinden sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini icra etti. 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde tekrar belediye meclis üyeliği adaylık başvurusu sebebiyle görevinden istifa etti.

2019 yılında yapılan yerel seçimlerde Pendik Belediye Meclis Üyeliğine seçilmiştir.

Yerel Yönetimlerde Geleneksel ve Sosyal Medya Kanallarının Politik Pazarlama İletişimindeki Önemi üzerine Gebze Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Fakültesinde Yüksek Lisansını tamamladı. (2017-2019)

Üsküdar Üniversitesi ve PAMER işbirliğiyle düzenlenen Türkiye’yi ve Dünyayı Yeniden Okumak konulu Siyaset Okulu Sertifikalı Eğitim Programına katılım sağladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi aldı. Sivil Toplum Kuruluşları, çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde aktif rol alan ve halen Pendik Belediyesi Anadolu Yakası Engelli Spor Kulübü Başkanlığı görevine devam etmekte olan Öznur CANAYAKIN, orta seviyede İngilizce bilmekte, evli ve bir çocuk annesidir.

ocanayakin[et]pendik.bel.tr