Ahmet Yesevi Mahallesi

26 bin 340 nüfusla Pendik’in en kalabalık 11. mahallesi olan Ahmet Yesevi Mahallesi, 1 milyon 355 bin m2 alana sahiptir. D-100 Karayolunun kuzeyinde yer alan bu mahallemiz, Tuzla ilçesine sınırdır.

İlçe ekonomisine önemli katkıları olan Kurukaya Ahşap, Saran PVC Şerit Perde ve Kapı Sistemleri gibi firmalar, bu mahallemizde kuruludur.

Önemli sosyal yaşam alanlarından biri olarak belediyemiz tarafından mahallemizde inşa edilen Ahi Evran Kültür Merkezi; İSMEK, Kütüphane, Konferans Salonu, Sergi Salonu, Aile Sağlığı Merkezi, Çok Amaçlı Salonlar ve Fitness Salonuyla vatandaşlarımıza vermeye devam hizmet etmektedir. Yine Fatih Mahallesi’nde inşa edilen Neşet Ertaş Bilgi Evi ve Spor Merkezinden bu mahallemizdeki vatandaşlarımız da faydalanabilmektedir.

İlçemizin önemli sağlık yatırımlarından biri olan Sağlık Teknokenti Projesi, Ahmet Yesevi Mahallemizin sınırları içinde yer almaktadır. 

Vatandaşlarımız, sağlık hizmetlerini mahallemizde yer alan Ahmet Yesevi Aile Sağlığı Merkezinden alabilmektedir.

Yine belediyemiz tarafından mahallemize kazandırılan Hoca Ahmet Yesevi Parkı, Damla Sokak Parkı ve Ergenekon İlkokulu Yanı Parkı gibi tam donanımlı modern parklar; oyun grupları, fitness üniteleri, dinlenme alanlarıyla mahallemizdeki vatandaşlarımıza sağlıklı ve sosyal yaşam imkânı sunmaktadır.

Çocuk ve gençlerimiz, mahallemizde yer alan Ahmet Yesevi İlkokulu, Ergenekon İlkokulu/Ortaokul ve Ahmet Yesevi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden eğitim hizmeti alabilmektedir.

Yıldız Tepe Camii, Hoca Ahmet Yesevi Camii, Amine Hatun Camii, Mevlana Camii ve Şeyh Şabani Veli Camii mahallemizin başlıca ibadethaneleridir.

  

Önemli Adresler:

Ahi Evran Kültür Merkezi Adres: Ahmet Yesevi Mah. Ayyüzlü Sok. No: 14 Tel: 444 81 80

Ahmet Yesevi ASM Adres: Ahmet Yesevi Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. Kamber Sok. Tel: 393 18 10

Ahmet Yesevi Mahalle Muhtarlığı (Muhtar: Zafer YILMAZ) Adres: Ahmet Yesevi Mah. Ayyüzlü Sok. No: 14 (Ahi Evran Kültür Merkezi) Tel: 393 51 33

 

Not: Mahallemize ilişkin ayrıntılı bilgiye mahalle muhtarlığından ulaşılabilir.

 


08 Ocak 2020
Pendik