Başkanın Kültür Mesajı

 

Sevgili Pendikliler,

Tarihinin en parlak dönemlerinden birini yaşayan ülkemiz bilimde, sanayide ve teknolojide çağ atlamış muasır medeniyetler seviyesine hızlı adımlarla ulaşma gayreti içerisindedir. Ülkemiz, ulusal ve uluslararası düzeyde sosyal ve kültürel etkinliklerle de bu mücadelesini perçinlemektedir.

Pendik Belediyesi olarak bizler de ülkemizin makro düzeydeki bu hedeflerini mikro düzeyde gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

Yaşam kalitesini artıran etkinliklerle yalnızca eğlenmeyi değil, öğrenmeyi de gelenek haline getirerek doğa sevgisi yüksek, tarih bilinci gelişmiş, entelektüel birikimi sürekli artan sağlıklı nesillerin yetişmesini sağlıyoruz.

Çeşitli spor faaliyetleriyle çocuklarımızın yeteneklerini keşfediyor, gelecekte ülkemizi temsil edecek gurur kaynağımız gençlerimizi destekliyoruz.

 

Kütüphanelerimizde binlerce kitabımızı öğrencilerimizin hizmetine sunarak zihin dünyalarını geliştiriyoruz. Çocuk kulüplerimizle, gençlik merkezimizle hem çocuklarımızın hem de yetişkinliğe adım atmış gençlerimizin kişisel gelişimlerini sağlıyoruz.

Bugün sizlerle birlikte bilgiyi seven bir neslin, bilgiye kıymet veren bir toplumun inşasında üzerimize düşeni yapmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

 

Dr. Kenan Şahin
Pendik Belediye Başkanı 
mail@salihkenan.net

 


04 Ağustos 2017