Çamlık Mahallesi

16 bin 931 nüfuslu Çamlık Mahallesi, 4 milyon 143 bin m2 alanıyla ilçemizin 6. büyük mahallesi konumundadır. D-100 Karayolu kuzeyinde yer alan bu mahallemiz, Sultanbeyli ve Kartal ilçelerine sınırdır.

Modern toplu konut alanlarıyla Pendik’in hem altyapı hem de üstyapı bakımında Yenişehir ve Kurtköy Mahallelerinden sonra en düzenli yerleşim alanlarından biri olarak sayılan Çamlık Mahallesi, Aydos Ormanına komşudur.

Kalibrasyon, belgelendirme, denetim, muayene ve teknik danışmanlık konularında hizmet veren Ortadoğu ve Balkanların en büyük tesisi UGETAM (Uluslararası Gaz Eğitim Teknoloji ve Araştırma Merkezi) bu mahallemizde yer almaktadır.

Önemli sosyal yaşam alanlarından biri olarak belediyemiz tarafından Yenişehir Mahallesi’nde inşa edilen Yahya Kemal Beyatlı Bilgi ve Spor Merkezi; Kurtköy Mahallesi’nde inşa edilen Kurtköy Gençlik Merkezi ve Kurtköy Aile Çocuk Eğitim Merkezi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Kurtköy Spor Kompleksinden bu mahallemizdeki vatandaşlarımız da faydalanabilmektedir. Yine belediyemiz tarafından Sülüntepe Mahallesi’nde inşa edilen Şehit Burhan Öner Spor Kompleksi vatandaşlarımızın ulaşabileceği bir konumda yer almaktadır.

Vatandaşlarımız, sağlık hizmetlerini mahallemizde yer alan hem Pendik’ten hem de çevre ilçelerden hastaların akınına uğrayan Özel Emsey Hastanesinden alabilmektedir.

Yine belediyemiz tarafından mahallemize kazandırılan Leylak Sokak Skate Parkı, Kosovalı Şehit Adem Yaşari Parkı, Kutlu Sokak Parkı ve Antrenman Sahası gibi tam donanımlı modern parklar; oyun grupları, fitness üniteleri, dinlenme alanları ve diğer açık spor sahalarıyla mahallemizdeki vatandaşlarımıza sağlıklı ve sosyal yaşam imkânı sunmaktadır.

Mahallemizde ayrıca İBB'ne ait olan 400 seyirci  kapasiteli kapalı spor salonu, idari birimler, 1 adet kapalı halısaha, 1 adet açık halısaha, 2 adet açık tenis kortu, 2 adet kapalı tenis kortu, Fitness salonu, plates salonu, 50 araçlık otoparka sahip olan Çamlık Spor Tesisinden yararlanabilmekteler.

Belediyemize ait Aydos Spor Merkezi'de yine mahallemizde vatandaşların spor ihtiyaçlarını (fitness, basketbol) karşılamak üzere hizmet vermektedir. 

Çocuk ve gençlerimiz, mahallemizde yer alan Çamlık İlkokulu, Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu ve Ali Yakup Cenkçiler İmam Hatip Lisesinde eğitim hizmeti alabilmektedir.

Aynur Çepni Camii, Aliya İzzet Begoviç Camii, İmam Buhari Camii, İbrahim Hakkı Erzurumi Camii ve Hz. Adem Camii mahallemizin başlıca ibadethaneleridir.

 

Önemli Adresler:

Özel Emsey Hastanesi Adres: Çamlık Mah. Selçuklu Cad. No: 22 Tel: 585 37 00

Aydos Spor Merkezi Adres: Çamlık Mah. Piri Reis Cad. No: 2 (Semerkant Bulvarı Kesişimi) Tel: 444 81 80

Çamlık Güreş Kompleksi Adres: Çamlık Mah. Leylak Sok. No: 15 Tel: 444 81 80

Pendik Engelsiz Yaşam Merkezi  Adres: Çamlık Mah. Yahya Kemal Beyatlı Cad. No: 22 Tel: 444 81 80

Engelliler Koordinasyon Merkezi Adres: Çamlık Mah. Yahya Kemal Beyatlı Cad. No: 22 Tel: 444 81 80

Çamlık Mahalle Muhtarlığı (Muhtar: Adem ARI) Adres: Çamlık Mah. Y. Kemal Beyatlı Cad. No: 2/1 Tel: 646 11 91

 

Not: Mahallemize ilişkin ayrıntılı bilgiye mahalle muhtarlığından ulaşılabilir.

 


24 Nisan 2019
Pendik