E-belediye Uygulamaları

Online Belediye Sistemi’yle;

İnternet üzerinden Tahakkuk, Tahsilat ve  Borç  bilgilerinizi görebilirsiniz. Bu işlemleri takip ederken Kredi Kartı’yla internet üzerinden son derece güvenli bir şekilde borcunuzu ödeyebilirsiniz. Sitemiz 128 Bit SSL Güvenliği’yle korunmaktadır. Ayrıca Online İşlemler sayfamızda güvenliğinizle ilgili ek açıklamalar yer almaktadır.

Emlak, Çevre, İlan & Reklam Beyanlarınızı görebilir veya isterseniz bu  beyanlarınızın çıktısını (suretini/örneğini) alabilirsiniz.

Tüm bu işlemlerden yararlanmak ücretsizdir ve sisteme üye olmanız yeterlidir. (Borç öğrenme ve ödeme hariç). Belediyemizde mükellefiyet kaydınız mevcut ise E-Belediye Üyeliği için internet üzerinden Yeni Üyelik Başvurusu linkine tıklamanız, ekrandaki yönergeleri izleyerek Üyelik Başvuru Formunu doldurmanız ve onaylamanız yeterlidir.

Bilgileriniz kontrol edilip onaylandıktan sonra mail adresinize sistem tarafından verilen ve kimsenin bilmediği bir şifre gönderilecektir. Şifrenizi aldıktan sonra Kullanıcı Kodu’yla sisteme giriş yaparak mutlaka şifrenizi değiştiriniz.

Kullanıcı Kodu gerçek kişiler için T.C. Kimlik Numarası, tüzel kişiler içinse Vergi Kimlik Numarasıdır. E-Belediye interaktif işlemler hizmetlerinden yararlanmanız için lütfen, Üye Girişi kısmından kullanıcı adı ve şifrenizi giriniz.

 

YAPABİLECEĞİNİZ İŞLEMLER

1. Sorgulama İşlemleri (Üyelik gerektirmez.)

 - Paydaş/Sicil Sorgulama

 - Sokak Rayiçleri

 - Bina Aşınma Oranları

 - Çevre Temizlik Vergisi Tarifeleri

 - Online İmar Durumu

- Sınav Sonucu Sorgulama

 - Sosyal Destek Hizmetleri Yardım Durumu Sorgulama

 - UAVT Sorgulama

 - Arsa Rayiç Değerleri

2. İnteraktif İşlemler (Üyelik gerektirir.) 

 - Vergi Borcu Ödeme

 - Adres Bilgileriniz

 - Beyanlarınız

 - Tahakkuklarınız

 - Borçlarınız

 - e-Makbuz

 - e-ilan  

 - e-ilan Listesi

 - Elektrik ve Havagazı Tüketim Vergisi Beyannamesi

 - Elektrik ve Havagazı Beyanname Listesi

   

Hızlı Vergi Borcu Ödeme için tıklayınız.

 


02 Nisan 2019
Pendik