Ertuğrulgazi Mahallesi

14 bin 762 nüfuslu Ertuğrulgazi Mahallesi, 1 milyon 722 bin m2 alana sahiptir. D-100 Karayolunun kuzeyinde yer alan bu mahallemiz, Sanayi ve Yenişehir Mahalleleri arasında yer almaktadır.

Aydos Ormanı yamacına kurulu olan Ertuğrulgazi Mahallesi, temiz havası ve manzarasıyla Pendik’in önemli mahallelerinden biri olarak göze çarpmaktadır.

Önemli sosyal yaşam alanlarından biri olarak belediyemiz tarafından Sülüntepe Mahallesi’nde inşa edilen Şehit Burhan Öner Spor Kompleksi, Velibaba Mahallesi’nde inşa edilen Akşemseddin Kültür Merkezi, Dolayoba Spor Kompleksi, Velibaba Bilgi ve Spor Merkezinden bu mahallemizdeki vatandaşlarımız da faydalanabilmektedir.

Vatandaşlarımız, sağlık hizmetlerini mahallemizde yer alan Aydos Aile Sağlığı Merkezinden alabilmektedir.

Yine belediyemiz tarafından mahallemize kazandırılan Bedir Sokak Parkı, Ertuğrulgazi Parkı, Muhtarlık Yanı Parkı, Şehit Mehmet Kaya Parkı, Süleyman Şah Parkı ve Aydos Parkı gibi tam donanımlı modern parklar; oyun grupları, fitness üniteleri, dinlenme alanları ve diğer açık spor sahalarıyla mahallemizdeki vatandaşlarımıza sağlıklı ve sosyal yaşam imkânı sunmaktadır.

Çocuk ve gençlerimiz, mahallemizde yer alan Ercan Görür İlkokulu/Ortaokulu, Prof. Dr. Hulusi Behçet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden eğitim hizmeti alabilmektedir.

Akşemseddin Camii, Battal Gazi Camii, Bilal-i Habeşi Camii, Çamlık Merkez Camii, Ertuğrul Gazi Merkez Camii, Ulus Merkez Camii ve Vahdet Camii mahallemizin başlıca ibadethaneleridir. Yine Ali Baba Sultan Cemevi ve Kültür Merkezibu mahallemizde yer almaktadır.

 

Önemli Adresler:

Aydos ASM Adres: Ertuğrulgazi Mah. Aydos Cad. Bereket Sok. No: 5 Tel: 426 08 40

Ertuğrulgazi Mahalle Muhtarlığı Adres: Ertuğrulgazi Mah. Aydos Cad. No: 106 Tel: 426 23 20

 

Not: Mahallemize ilişkin ayrıntılı bilgiye mahalle muhtarlığından ulaşılabilir.

 

 


09 Aralık 2016
Pendik