Fatih Mahallesi

21 bin 236 nüfuslu Fatih Mahallesi, 643 bin m2 alana sahiptir. D-100 Karayolunun kuzeyinde yer alan bu mahallemiz, ilçemizin Tuzla sınırındadır.

İlçe ekonomisine önemli katkıları olan Dört Mevsim Yalıtım İnşaat, Türkmen Polisaj, Irmak Mobilya, Çağlar Tekstil, İskoçoğlu Çelik Kapı, Resina Bükay Tekstil, Karışlı Mobilya gibi firmalar, bu mahallemizde kuruludur.

Önemli sosyal yaşam alanlarından biri olarak belediyemiz tarafından inşa edilen Neşet Ertaş Bilgi ve Spor Merkezi;  Etüt Merkezi, Kütüphane, Futbol ve Basketbol Sahalarıyla vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam etmektedir. Yine Ahmet Yesevi Mahallesi’nden yer alan Ahi Evran Kültür Merkezinden bu mahallemizdeki vatandaşlarımız da faydalanabilmektedir.

Yine belediyemiz tarafından mahallemize kazandırılan Fatih Camii Yanı Parkı, Şehit Sedat Tunç Parkı, Şehit Yüzbaşı Sezgin Keskin Parkı, Cumhuriyet Parkı, Milli Egemenlik Parkı ve Antrenman Sahası gibi tam donanımlı modern parklar; oyun grupları, fitness üniteleri, dinlenme alanları ve diğer açık spor sahalarıyla mahallemizdeki vatandaşlarımıza sağlıklı ve sosyal yaşam imkânı sunmaktadır.

Çocuklarımız, mahallemizde yer alan Milli Eğitim Vakfı İlkokulu, Cemil Meriç Ortaokulu ve Çavuşoğlu İsmail Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulundan eğitim hizmeti alabilmektedir.

Fatih Camii, ilçemizin önemli ibadethanelerinden biri olarak göze çarpmaktadır. Yine Seyid Seyfi Cemevi bu mahallemizde yer almaktadır.

 

Önemli Adresler:

Neşet Ertaş Bilgi Evi ve Spor Merkezi Adres: Fatih Mah. Şahdamar Sok. No: 3 Tel: 444 81 80

Fatih Mahalle Muhtarlığı Adres: Fatih Mah. İmamı Azam Cad. Kuzu Sok. No: 23 Tel: 493 18 62

 

Not: Mahallemize ilişkin ayrıntılı bilgiye mahalle muhtarlığından ulaşılabilir.

 


09 Aralık 2016
Pendik