Hasta Nakil Hizmeti

BAŞVURU BİLGİLERİ VE ŞARTLARI

- Hasta nakil hizmeti sağlık kuruluşu ile evi arasında transfer gereken sedye ile taşınması zorunlu hastalara yönelik hizmettir  ve Pendik’te ikamet ediyor olması gerekmektedir.

- Hasta yakını veya hasta; 444 81 80 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak hastanın TC Kimlik Numarası, gideceği yeri ve randevu saatini belirterek veya web sitesi hasta nakil modülü üzerinden talep oluşturur. Oluşturulan talep Hasta Nakil Birimine iletilir.

- Aylık taşıma sayısı 4 gidiş ve 4 dönüş olmak üzere 8 defayla sınırlıdır.

- Araç talepleri, sağlık kuruluşları randevularından bir önceki mesai günü saat 16.00’a kadar yapılmalıdır.

- Randevu dönüş saati kesin değil ise dönüş vakalar için taburcu işleminin kesinleşmesi durumunda 444 81 80 numaralı Çağrı Merkezimiz aranarak dönüş için araç talep edilir.

- Sağlık kuruluşları arasında ve evler arasında hasta nakil gerçekleştirilmemektedir.

- Bir günde, bir kişi için ikiden fazla taşıma işlemi yapılmaz.

- Taşıma yapılacak hastanın T.C. Kimlik Numarası doğruluğu ve ikametgâhı kontrol edilerek randevu takviminin uygunluğuna göre randevu oluşturulur. Telefonla kişiye olumlu-olumsuz bilgi verilir.

- Rutin taşıma istenen hastalarda ise; dilekçe ile başvuru yapılmaktadır. Hastanın durumunu anlatan, nereye ve saat kaçta gideceğini, kaç gün gideceğini belirten dilekçe vermesi istenir. Dilekçe 1 gün içerisinde Hasta Nakil Birimine ulaşır. Hasta Nakil Birimi hastanın TC Kimlik Numarası doğruluğu ve ikametgahı kontrol edilerek randevu takviminin uygunluğuna göre randevu oluşturur. Telefonla kişiye olumlu-olumsuz bilgi verilir. Ayrıca resmi yazı yazılır.

Not 1: Eksik ya da yanlış beyan veren hastalar tespit edildiğinde hasta nakil hizmetinden faydalanamamaktadır. (Yoğun bakım hastası, hayati risk taşıyan hastalar ve yürüyebilecek durumda olan hastaların başvuruları karşılanamamaktadır.)

Not 2: Taşımadan önce hasta yakını tarafından Hasta Taşıma Formu doldurularak sisteme kaydı yapılır.

 

Bütün Evraklar Eksiksiz Teslim Edildikten Sonraki Hizmet Süresi: Çağrı Merkezinden gelen başvurular mesai içerisinde kontrol edilir. Hasta aynı gün içerisinde aranarak talebinin karşılanıp karşılanamayacağı ile ilgili bilgi verilir.

 

Dilekçe ile gelen başvurular ise İletişim Biriminden 1 gün içerisinde Hasta Nakil Birimine iletilir ve hasta aynı gün içerisinde aranarak talebinin karşılanıp karşılanamayacağı ile ilgili bilgilendirilir.

Not: Dilekçe Beyaz Masa üzerinden ilgili birime yönlendirilir.

 

BİRİNCİ MÜRACAAT YERİ

SOSYAL DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

BÜRO PERSONELİ

Adres: Yeni Mah. Stadyum Sok. No: 18

Telefon: 444 81 80

E-Posta : sosyalpendik@pendik.bel.tr

 

İKİNCİ MÜRACAAT YERİ

SOSYAL DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

ENGELLİ HİZMETLERİ BİRİM SORUMLUSU

Adres: Çamlık Mah. Yahya Kemal Beyatlı Cad. No: 22

Telefon: 444 81 80 Dahili: 3058

E-Posta : abakboga@pendik.bel.tr


26 Eylül 2022
Pendik