Kavakpınar Mahallesi

59 bin 033 nüfusla Pendik’in en kalabalık mahallesi olan Kavakpınar Mahallesi, 2 milyon 844 bin m2 alanıyla ilçemizin 11. büyük mahallesi konumundadır. D-100 Karayolunun kuzeyinde yer alan bu mahallemiz, Tersane Köprüsü TEM Bağlantı Yoluna komşudur.

Türkiye’de ihracat rekorları kıran firmalarından biri olan Kimberly-Clark Tüketim Malları dışında Ar-Es Metal, Uzman Alüminyum ve Tetradima Makine gibi firmalar, bu mahallemizde kuruludur. Yine mahallemizde yer alan Kavakpınar Sanayi Sitesi, Pendik’in 3. büyük sanayi sitesidir. Bu sitemiz, madeni eşya imalatı atölyeleriyle dikkat çekmektedir.

Önemli sosyal yaşam alanlarından biri olarak belediyemiz tarafından mahallemizde inşa edilen Ahmedi Hani Kültür Merkezi; İSMEK, Kurs Merkezi, Konferans Salonu, Sergi Salonu, Aile Sağlığı Merkezi, Çok Amaçlı Salonlar, Bay-Bayan Fitness, Spinning (Bisiklet) ve Aerobik Salonlarıyla vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam etmektedir.

Yine belediyemiz tarafında inşa edilen Kavakpınar Aile Çocuk Eğitim Merkezi; çocuk eğitim merkezi ve aile destek merkezi olarak ailelerimize hizmet vermektedir. Yine bu mahallemizde yer alan Kavakpınar Kütüphanesi, 10 bin kitapla vatandaşlarımıza hizmet vermektedir.

Vatandaşlarımız, sağlık hizmetlerini mahallemizde yer alan Kavakpınar 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi ve Kavakpınar 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezinden alabilmektedir.

Yine belediyemiz tarafından mahallemize kazandırılan Şehit Aslan Harun Parkı, Şehit Aslanhan Parkı, Özgecan Aslan Parkı, Duyarlı Sokak Parkı, Farazi Sokak ve Antrenman Sahası, Prenses Sokak Parkı ve Antrenman Sahası gibi tam donanımlı modern parklar; oyun grupları, fitness üniteleri, dinlenme alanları ve diğer açık spor sahalarıyla mahallemizdeki vatandaşlarımıza sağlıklı ve sosyal yaşam imkânı sunmaktadır.

Çocuk ve gençlerimiz, mahallemizde yer alan Fuat Köprülü İlkokulu, Kavakpınar İlkokulu, Alemdarpaşa Ortaokulu, A. Erdem Beyazıt Ortaokulu, Nurettin Topçu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kavakpınar Anadolu İmam Hatip Lisesinden eğitim hizmeti alabilmektedir.

Hacı Hasan Büyükyılmaz Camii, Merkez Camii, Yeşil Camii, Koca Sinan Camii, Nasrullah Camii, Şirintepe Camii ve Kavakpınar Yeni Camii mahallemizin başlıca ibadethaneleridir. Yine Kavakpınar Cemevi bu mahallemizde yer almaktadır.

 

Önemli Adresler:

Ahmedi Hani Kültür Merkezi Adres: Kavakpınar Mah. Abdi İpekçi Cad. No: 115 Tel: 397 95 00

Kavakpınar Kütüphanesi Adres: Kavakpınar Mah. Misakı Milli Cad. No: 147 Tel: 657 09 05

Kavakpınar Aile Çocuk Eğitim Merkezi Adres: Kavakpınar Mah. Yeni Asır Cad. No: 1 Tel: 397 49 23

Kavakpınar 1 Nolu ASM Adres: Kavakpınar Mah. Abdi İpekçi Cad. No: 115 Tel: 397 58 51

Kavakpınar 2 Nolu ASM Adres: Kavakpınar Mah. Cumhuriyet Cad. No: 128 Tel: 596 53 96

Kavakpınar Mahalle Muhtarlığı Adres: Kavakpınar Mah. Cemil Meriç Cad. No: 95 Tel: 596 09 26

 

Not: Mahallemize ilişkin ayrıntılı bilgiye mahalle muhtarlığından ulaşılabilir.

 

 


09 Aralık 2016
Pendik