Şeyhli Mahallesi

15 bin 537nüfuslu Şeyhli Mahallesi, 1 milyon 306 bin m2 alana sahiptir. D-100 Karayolunun kuzeyinde yer alan bu mahallemiz, Ramazanoğlu ve Sülüntepe Mahalleleri arasında konumlanmıştır.

Pendik’in ihracat şampiyonlarından biri olan Tibet İthalat İhracat AŞ yanında Ada Yatçılık, Elastogran Poliüretan, Tekpol Teknik Poliüretan ve Ceps Cam Elyaflı Polyester gibi önemli firmalar, bu mahallemizde kuruludur.

Önemli sosyal yaşam alanlarından biri olarak belediyemiz tarafından Sülüntepe Mahallesi’nde inşa edilen Şehit Burhan Öner Spor Kompleksi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Kurtköy Mahallesi’nde inşa edilen Kurtköy Spor Kompleksinden bu mahallemizdeki vatandaşlarımız da faydalanabilmektedir.

Vatandaşlarımız, sağlık hizmetlerini mahallemizde yer alan Şeyhli Aile Sağlığı Merkezi ve Pendik 10 Nolu Aile Sağlığı Merkezinden alabilmektedir.

Yine belediyemiz tarafından mahallemize kazandırılan Köroğlu Sokak Parkı, Yeni Ay Sokak Parkı, Ulubatlı Hasan Parkı, Şehit Kemal Ağgez Parkı, Yunus Emre Caddesi Parkı, Patika Sokak Parkı ve Antrenman Sahası gibi tam donanımlı modern parklar; oyun grupları, fitness üniteleri, dinlenme alanları ve diğer açık spor sahalarıyla mahallemizdeki vatandaşlarımıza sağlıklı ve sosyal yaşam imkânı sunmaktadır.

Çocuk ve gençlerimiz, mahallemizde yer alan Enver Çelik İlkokulu/Ortaokulu, Mahir İz İlkokulu/Ortaokulu, Melek Aknil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden eğitim hizmeti alabilmektedir.

Akşemseddin Camii, Fatih Camii, Hilal Konutları Camii ve Şeyhli Merkez Camii mahallemizin başlıca ibadethaneleridir. Yine Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Cemevi yine bu mahallemizde yer almaktadır.

 

Önemli Adresler:

Şeyhli ASM Adres: Şeyhli Mah. Akşemseddin Cad. No: 18 Tel: 378 22 40

Şeyhli Mahalle Muhtarlığı Adres: Şeyhli Mah. Akşemseddin Cad. No: 18 Tel: 378 21 15

 

Not: Mahallemize ilişkin ayrıntılı bilgiye mahalle muhtarlığından ulaşılabilir.

 


09 Aralık 2016
Pendik