Vefa Kıraathanesi

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER

 - Pendik’te ikamet eden 65 yaş üstü olup kronik rahatsızlığı ve engeli olmayıp kendini idame edebilen yaşlılarımız 444 81 80 numaralı Çağrı Merkezi’nden, İletişim Biriminden, muhtarlık yoluyla veya bireysel olarak başvurabilirler.

 - Uygun görülen yaşlılarımızın kaydı alınarak mahallesine göre geleceği günlerin programı hazırlanır.

 - Belirlenen programa göre bulundukları mahalle muhtarlıkları önünden alınan yaşlılarımız Vefa Kıraathanesi’ne getirilir.

 - Merkezde, pazartesi ve salı günleri erkek yaşlılarımız, çarşamba, perşembe ve cuma günleri kadın yaşlılarımız ağırlanmaktadır.

 - Gün boyunca aktivite, dinlenme, yemek ve çay saatlerinin yer aldığı program tamamlanarak merkezimizden alınan yaşlılarımız alındıkları mahalle muhtarlıklarına bırakılmaktadır.

 

Sunulan Aktivite ve Programlar:

Ergoterapi Hizmeti

Ergoterapist eşliğinde fiziksel aktivite programı düzenlenerek, ısınma egzersizleri, yürüyüş, hafif aerobik egzersizler yapılmaktadır.

Sağlık Söyleşileri

Merkezimizde vatandaşlarımıza ergoterapist eşliğinde haftalık olarak belirlenen sağlıkla ilgili temel konularda bilgilendirici ve bilinçlendirici sağlık söyleşileri yapılmaktadır.

Hobi Aktiviteleri

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından görevlendirilen usta öğretici ve ergoterapist eşliğinde hobi aktiviteleri yapılarak yaşlılarımızın potansiyellerinin geliştirilmesi, duygusal ve psikolojik yönlerine olumlu katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

Sosyal Aktiviteler

Merkezimizde yaşlılarımızın kendi yaşıtlarıyla sosyal hayatlarını canlı tutmaları, stresli yaşam koşullarının tetiklediği sıkıntı veren düşüncelerden uzaklaşmaları, psikolojilerine olumlu katkı sağlayarak pozitif bir yaş alma sürecinin oluşması amacıyla sosyal aktiviteler düzenlenmektedir.

Manevi Destek, Sohbet Programları

Pendik Müftülüğü’nde görev yapan vaiz ve vaizeler tarafından vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda Kuran-ı Kerim tilaveti, dini sohbet ve ilahi söyleme gibi manevi destek programları düzenlenmektedir.

Berber Hizmeti

Vefa Kıraathanesi’ne üye olan 65 yaş üstü erkek yaşlılarımızdan isteyenlere pazartesi ve salı günleri berber hizmeti sunulmaktadır.

 

BİRİNCİ MÜRACAAT YERİ

SOSYAL DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

VEFA KIRAATHANESİ BÜRO PERSONELİ

Adres:  Batı Mah. Geziboyu Cad. No: 64

Telefon: 444 81 80

E-Posta : sosyalpendik@pendik.bel.tr

 

İKİNCİ MÜRACAAT YERİ

SOSYAL DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

SOSYAL FAALİYETLER BİRİM SORUMLUSU

Adres: Yeni Mah. Stadyum Sok. No: 18

Telefon: 444 81 80 Dahili: 2629

E-Posta: dfirat@pendik.bel.tr


05 Eylül 2019